S blížící se zimou se bezdomovci na Chebsku pokoušejí dobývat na nádraží, aby mohli přespat někde v teple nebo se alespoň na chvilku zahřáli, většinou ale příjdou opilí. Nejčastěji jsou jejich oběťmi nádražní haly, odstavené vlakové soupravy nebo vagony. S tím ovšem žádný cestující nesouhlasí a občas velmi nahlas protestují.

V budovách a prostorách nádraží a nástupišť se o pořádek starají České dráhy. Mimo prostory nádraží je už na městech, co udělají, aby občany nebo cestující neobtěžovali alkoholem posilnění bezdomovci. „Snažíme se, aby kolem většiny prostorů na nádražích byl plot a navíc některá nádraží hlídají bezpečnostní agentury,“ sdělila Radka Pistoriusová, mluvčí Českých drah. „Ne vždy se ale podaří zabránit bezdomovcům v nastěhování se třeba do vagonů,“ dodala.

V Chebu spolupracuje nádraží s bezpečnostní agenturou, která zajišťuje pořádek v budově a bezprostředním okolí, protože chebské nádraží v zimních měsících okupuje sousta opilých bezdomovců. V Mariánských Lázních tento problém nemají. Nádraží je nově zrekonstruované, ale žádné bezdomovce tam prozatím nezaregistrovali. Na mariánskolázeňském nádraží je navíc vždy nějaký správce, který okolí budovy kontroluje, kvůli kterému se budově bezdomovci vyhýbají.

„Je to opravdu hrůza, když se bezdomovci nastěhují někam na nádraží nebo jinam,“ řekla Jaroslava Fridrichová. „Ale zas na druhou stranu, kde by ti chudáci mohli jinak být,“ dodala Jaroslava na závěr.