Bezdomovci z Chebu hledají v zimních měsících, kde se na noc schovat a přespat. Takovou možnost jim po celý rok poskytuje noclehárna Betlém.

„Oproti letním měsícům jsme samozřejmě zaznamenali nárůst zájemců o nocleh,“ řekla Alena Samuelová, vedoucí Betlému. „Momentálně evidujeme osm obsazených míst. Od prosince máme vždy kolem osmi až desíti bezdomovců každou noc,“ dodala Samuelová.

Noclehárna Betlém poskytuje lidem bez přístřeší přespání v teple, sprchu a teplý čaj. Nabízí také možnost získat ošacení.

„Pokud bude člověk potřebovat čisté oblečení, tak ho můžeme také poskytnout,“ uvedla Samuelová. „Spíše ho ale vyšleme do denního centra svaté Alžběty, které je pro tyto situace lépe vybavené a přímo určené. Navíc můžeme nadstandardně poskytnout i jídlo, ale to pouze ve chvíli, kdy je bezdomovec opravdu velmi vyhládlý. I přesto to závisí na samotné službě.“

„Určitě je dobře, že mají bezdomovci kam se v zimě ukrýt,“ řekl Petr Kovač. „Tito lidé asi neměli v minulosti štěstí, tak nemusí přece hned zmrznout,“ dodal Kovač.