Slovy chvály nešetřila projektová manažerka Chráněných dílen Joker Cheb Petra Lhotáková na adresu běžce Miloše Škorpila, který navštívil klienty dílen, aby jim popovídal o připravovaném Běhu bez hranic.

„Bylo to trochu překvapení. Já jsem čekala, že si bude s klienty jen povídat, ale on přišel ve sportovním a hned s nimi chtěl jít ven cvičit,” smála se. „Nakonec zůstalo u povídání, a i tak to bylo naprosto skvělé,” doplnila.

Proč vlastně Miloš Škorpil, známé jméno mezi maratonskými běžci dorazil? Protože Běh bez hranic, který se letos koná 16. a 17. listopadu ve Františkových Lázních podpoří právě Chráněné dílny Joker.

„A proč se vlastně bude běhat bez hranic?” položi dotaz Škorpil. Vzápětí ho sám zodpověděl: „Nejen proto, že běh bude ohraničen 16. hodinou 16. listopadu a 14. hodinou 17. listopadu, tedy dvaadvaceti hodinami času, a kdokoliv si na něm tak bude moci posunout hranice vzdálenosti nebo času, který až dosud považoval za své maximum. Ale hlavně proto, že každý kilometr, který zde kdokoliv uběhne, ujede na kole, na inlinech, nebo odchodí, bude znamenat jednu korunu na konto Jokeru.”

V prvním ročníku se podařilo vybrat na konto centra Paraple devět tisíc korun, ve druhém již dokonce 45 tisíc korun. A letos?
„Tak to bude záležet i na těch, kteří letos přijedou, ale hlavně přiběhnou a přijdou, aby tak podpořili dobrou věc a svým způsobem pomohli nejen Jokeru, lidem, kterým Joker pomáhá, ale pomohli tak spoluvytvořit novou kavárnu, kde budou obsluhovat klienti Jokeru a kde návštěvníkům kromě dobré kávy budou nabízet i mnohem, mnohem víc – pohodu, úsměv a otevřená srdce,” vysvětlil sportovec, který je v Chebu rád.