Tato změna se dotkne především ulice kolem Západočeského divadla v Chebu. Zdražovat se parkování jinak v Chebu nebude.

„Chystáme se zavést v některých chebských ulicích parkování pouze na hodinu a půl na takzvané parkovací kotouče," vysvětlil chebský starosta Petr Navrátil.

Tato novinka bude sloužit například v ulici Divadelní náměstí, kde se nachází také školka a rodiče tam mívají často problém zaparkovat.

„Jinak větší úpravy zatím zařizovat nebudeme, ani na Kostelním náměstí anebo i náměstí Krále Jiřího z Poděbrad," okomentoval starosta.

Delší parkovací dobu budou mít řidiči k dispozici pouze u chebské knihovny, kde bude možné zaparkovat až na dvě hodiny.

„Změnit chceme také parkování na Františkánském náměstí v Chebu, které je určené pouze pro zásobování, a stejně tam řidiči z města nechávají stát své automobily. Proto jsme se rozhodli, že tam vyhradíme parkovací stání pouze pro auta, ve kterých sem budou přijíždět novomanželé, kteří se následně nechají oddat v klášteře svaté Kláry, a následně tam budou parkovací místa pro Galerii 4 a chebský archiv. Jiní řidiči tam běžně parkovat moci nebudou," vyjádřil se starosta.

Velké parkovací zóny, které ve městě vznikly před třemi lety, tak zůstanou i nadále. Zachováno zůstane také bezplatné parkování na chebském náměstí na hodinu a půl, které se setkává se stále větší oblibou. „Nyní počkáme na vyjádření dopravních policistů a na stanovisko rady města. S policisty budeme především řešit umístění značek, ke kterému se musejí pokaždé vyjádřit. Pokud vše půjde podle plánu, začnou změny platit už letos na podzim.