Rozhlednu Bismarck spravuje město Cheb, v roce 2005 byla zrekonstruována za zhruba dva miliony korun. Bohužel následně po rekonstrukci ji navštívili zloději, kteří ukradli kovovou střechu. Zničili ji, a ještě se u toho pořezali. Manželé, kteří se o rozhlednu starají, museli pak umývat zakrvácené schody. Podle jejich vyprávění si pak zloději přijeli dokonce i pro instalované těžké lavičky. Nyní vandalové poničili čmáranicemi sloupy na plošině pod přístřeškem.

Pod rozhlednou je ohniště a herní a výukové prvky, kde se návštěvník dozví zajímavosti ze života v lese, ale může si také zahrát piškvorky či procvičit se ve zručnosti.

V současnosti je po sezóně vstup na rozhlednu uzavřen kovovou mříží a opět se otevře začátkem dubna příštího roku. Pravidelný provoz je pak vždy od 9 do 18 hodin. Na Nový rok je rozhledna otevřena při příležitosti novoročního pochodu.

Věž nese jméno po německém kancléři Otto von Bismarckovi. Podobných Bismarckových rozhleden, sloupů a mohyl bylo v německy mluvící části Evropy a také v Jižní Americe postaveno ve své době dvě stě.

Uvnitř rozhledny na stěnách schodiště jsou runové nápisy vytesány na čtyřiceti třech žulových deskách. Runové nápisy zvyšují tajemnost věže, jenže neobsahují žádná mystická sdělení, ale třeba věnování chebských řezníků nebo oslavují Bismarcka či, jak uvádí wikipedie, antislovanského a antisemitského nacionalistu Schönerera.

Kromě Bismarckovy busty, po které zůstalo prázdné místo nad vchodem, byla stavba doplněna starogermánskými symboly. Vstupní dveře i dveře na balkon jsou zdobeny mohutnými meči. Na hlavních dveřích se mezi meči nachází kulatý štít, v jehož středu je šesticípá hvězda. Ta symbolizuje v germánské mytologii vesmír. Nad vchodem je umístěn znak města Chebu.