Proti odvolání ředitelů Karlovarského symfonického orchestru (KSO) Petra Polívky a Kanceláře architektury města Petra Kroppa (KAM) ostře protestují lidé i politici.

„Architekt Kropp je odborník na svém místě, který ví, jak se má město po stránce architektury, urbanismu a s tím souvisejících mezilidských vztahů rozvíjet. Ve výběrovém řízení jej vybírali renomovaní odborníci z oboru,“ ohradil se proti jeho odvolání bývalý zastupitel Otmar Homolka. Za ředitele KSO se postavili i zaměstnanci této městské organizace. Podporu ředitelům vyjadřuje také Spolek přátel Olšových Vrat. „Návrh na odvolání těchto vynikajících odborníků považujeme za nepřijatelné. Mluví za ně mnoho vynikajících činů. Obě instituce dobře fungují a je nebezpečné v této krizové době zbavit se schopných lídrů,“ uvedla za Spolek Hana Janoušková.

Také KDU-ČSL Karlovy Vary protestuje. „K odvolání nevidíme žádný skutečný důvod. Ředitel Polívka vede KSO úspěšně jak po manažerské tak po umělecké stránce. Architekt Kropp je duší KAM, z níž během dvou let vytvořil klíčovou instituci, garantující promyšlený rozvoj veřejného prostoru města,“ zastal se ředitelů předseda Vladimír Melichar. Podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) je cílem výběrových řízení najít nejvhodnější kandidáty a porovnat navržené vize dalšího rozvoje organizací. „Věříme, že se nám podaří najít nové nápady pro posunutí organizací zase o kousek dál,“ uvedla.

Prohlášení, otevřené dopisy a vyjádření podpory

Prohlášení karlovarských symfoniků

Prohlášení ředitele KSO

Podpora ředitelů od Spolku přátel Olšových vrat

Otevřený dopis radě města Karlovy Vary

Dopis Unie orchestrálních hudebníků ČR

Stanovisko KDU-ČSL Karlovy Vary

Vyjádření Otmara Homolky