Na pořádání akce se podílejí i studenti Vyšší odborné školy (VOŠ) Cheb.
„Bleší trh bude spojený s křtem originálního kalendáře, který společně vytvořili klienti Jokeru se studenty Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy Cheb,“ uvedly organizátorky a studentky VOŠ Jana Papežová a Denisa Klímová.

Kalendář jsou ručně malované originální obrázky, které vystihují jednotlivé měsíce pohledem zdravotně postižených klientů Jokeru.
„Nejdřív to chce nápad, ale kde ho vzít a nekrást,“ smál se Péťa Klimeš, jeden z malířů.
Iniciativa vyšla od Lucie Polákové, vedoucí VOŠ.

„Lucka je hodně aktivní a jsme rádi, že je taková,“ konstatovala před časem projektová manažerka Jokeru Petra Lhotáková.
Bleší trh se bude konat na dvorku Chráněných dílen od 10 hodin.
„Kalendář bude opravdu jedinečný a velmi zábavný. Bude také vybarvovací, každý uživatel si ho tedy může dotvořit k obrazu svému,“ uvedla Lucie Poláková.

„Na předvánočním bleším trhu se může stát de facto kdokoliv prodejcem svých věcí, které mohou udělat radost někomu dalšímu,“ poznamenaly dále studentky. „Prodávat je možné vše, co se do prostor Jokeru vejde. Od drobných šperků a milých maličkostí až po lyže, sáňky či vycpaného mamuta.

Část výtěžku z prodeje může prodejce věnovat na dobročinné účely, podle toho, jak se sám rozhodne. Prodávat se bude všechno, co mají lidé doma a nepotřebují a přesto vědí, že by to někomu udělalo radost. Prodávat se kromě kalendářů určitě budou také originální výrobky z Jokeru, ručně malované hedvábí, šperky, suché vazby a tak dále,“ vyjmenovaly studentky.