„Začneme mytím jedné opěrné zdi v lázeňském území a pak se přesuneme na ulici T. G. Masaryka, kterou budeme čistit od Becherovky k hlavní poště. Původně jsme chtěli začít už v pondělí, ale musíme s celou soupravou na technickou prohlídku, a tak se o den opozdíme,“ uvedl ředitel Správy lázeňských parků Karlovy Vary Miroslav Kučera s tím, že pokud by v příštích dnech přišly nečekané a neohlášené mrazy, mytí by se odložilo.

Důkladné mytí pěších a dalších zón je jen jednou z novinek, které Karlovy Vary na letošní rok připravily. Tou další je ruční úklid chodníků, lávek, schodišť a veřejného prostranství.

„Máme partu dělníků, která vždy v místě plánovaného blokového čištění bude ručně čistit zejména kraje vozovek a chodníků, tak aby bylo město opravdu čisté,“ uvedl náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík s tím, že tyto práce bude zajišťovat najatá firma.

„Blokové čištění začne v Karlových Varech 1. dubna a bude probíhat podle pevně stanoveného harmonogramu, ve kterém je úklid jednotlivých částí města detailně rozepsán,“ dodal náměstek karlovarské primátorky.

V Chebu začne čištění města první dubnový den a jako tradičně bude v režii Chebských technických služeb. „Čištění komunikací a chodníků potrvá až do pátku 26. dubna. Ještě předtím, v termínu od 22. do 29. března, proběhne předčištění parkovišť,“ uvedl Tomáš Ivanič, mluvčí chebského úřadu. „Pro efektivní využití nasazené techniky je potřeba čištěné úseky uvolnit od zaparkovaných vozidel. Jednotlivé lokality budou proto v několikadenním předstihu označeny přenosným dopravním značením,“ podotkl mluvčí s tím, že s ohledem na klimatické podmínky může dojít v harmonogramu ke změnám.

V Sokolově bude jarní blokové čištění komunikací probíhat v průběhu dubna a května. Pozor na značení uzavřeného bloku několika ulic. Někteří řidiči si stále nejsou vědomi toho, že pokud vjedou do této zóny, neruší ji křižovatka, jak je obvyklé u jiných dopravních značek, ale ruší ji až dopravní značka, která může být umístěna i o několik ulic dále. V některé ulici pak parkují i desítky aut, a zbytečně tak znemožňují jakékoliv vyčištění této ulice. Umístění všech přenosných dopravních značek je zdokumentováno a archivováno k případnému dokazování, kdy a jak byly tyto značky umístěny.