Do boje s hazardem se dali Františkolázeňští. Akce Herna, kdy v noci vyrazili do podniků provozujících automaty policisté, strážníci i představitelé města, odhalila velké množství nedostatků.

Podle starosty Františkových Lázních Ivo Mlátilíka se v místních hernách při poslední razii našlo dost nesrovnalostí. „Rozhodně budeme s nepovoleným hazardem v našem městě i nadále bojovat všemi zákonnými prostředky a další podobná akce v součinnosti s radnicí, strážníky i státními policisty na sebe nenechá dlouho čekat,“ uvedl starosta. „Nedostatků jsme naposledy odhalili hodně, finančnímu úřadu předáme podklady.“

Poslední přepadovka na hráčská místa v lázních například odhalila také čtyři vyhláškou zakázané výherní automaty v herně sídlící v Anglické ulici 95/10 a jeden automat v restauraci Bílá Labuť. Zde navíc také kontrola přistihla čtrnáctiletou dívku, která byla pod vlivem alkoholu (0,5 promile alkoholu).

„Automaty zde byly sice vypnuté, ale to neznamená, že po kontrole je obsluha opět nezapne,“ rozčiloval se Mlátilík. „Z devadesáti procent se rovněž v provozovnách nenacházeli odpovědní provozovatelé nebo jejich odpovědní zástupci. Neodpustím si připomínku, že jsme také našli videoloterijní terminály, které sice povoluje ministerstvo financí, ale od 1. června se k jejich k umístění v obcích mají tyto vyjadřovat a dávat souhlasná stanoviska. To se v našem případě nestalo. Budeme požadovat nápravu!“

Policejní mluvčí Pavel Valenta se vyjádřil, že v podobných akcích budou ve Františkových Lázních rozhodně v brzku pokračovat. „Jsou efektivní a působí nejen preventivně,“ dodal s rozhodností policejní mluvčí.