Jsou ale i tací, kterým ´pozůstatky´ po jejich zvířatech vůbec nevadí. Věčný boj s nimi proto svádí také
v Mariánských Lázních.

„V Mariánských Lázních už úklid po zimě začal samozřejmě včetně exkrementů,“ informoval starosta města Zdeněk Král. „Městská policie postihuje neukázněné pejskaře, kteří neuklízejí po svých miláčcích.“ Majitelům psů hrozí bloková pokuta ve výši pět set korun.

„Je to však dlouhodobý stále nekončící boj,“ zdůrazňuje mariánskolázeňský starosta. Nejhorší situace je podle jeho slov na sídlištích města. „Sdružení vlastníků by mělo samo dohlížet na pořádek,“ podotkl Král. Po celém městě jsou umístěny koše s papírovou soupravou na sběr exkrementů. „Hodně lidí se je už naučilo při venčení psů používat,“ dodal Král.

„Je to opravdu šílené,“ řekla Růžena Morávková z Mariánských Lázní. „Nemám nic proti tomu, že mají lidé psy. Ať si jich mají třeba deset, ale ať tím neobtěžují ostatní. Vadí mi, že nejsou schopni po nich uklidit. Mělo by to být naprosto normální. Proč já mám při svých procházkách hlídat, abych do něčeho nešlápla? Na sídlištích si hrají malé děti a není bohužel žádnou výjimkou, že se psí exkrementy najdou i na dětských hřištích. To se mi opravdu nelíbí.“