Naprosto výjimečnou příležitost poznat zajímavá místa Slavkovského lesa budou mít v sobotu účastníci botanické vycházky. Společně ji pro veřejnost připravili pracovníci mariánskolázeňského muzea a Správy Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.
„Na botanické vycházce zájemci poznají místa, která jsou domovem celé řady vzácných a chráněných druhů rostlin,“ uvedla Barbora Nováková z mariánskolázeňského vzdělávacího a informačního centra ochránců přírody.

Podle ní bude mít veřejnost příležitost poznat rostlinné obyvatele hadcových skalek či mokřadních nebo suchých luk v centrální oblasti Slavkovského lesa. Zároveň se naučí rozpoznávat některé běžné rostliny našeho regionu.
„Sraz zájemců je v 10.50 hodin na autobusové zastávce v Pramenech. Účast je zdarma,“ upřesnila Nováková. Z Pramenů se výprava vedená Přemyslem Tájkem z CHKO Slavkovský les a Annou Bucharovou z mariánskolázeňského muzea vydá přes Upolínovou loučku a kolem Dominovy skalky do Bečova nad Teplou. Odtud se pak odpoledne vrátí vlakem do Mariánských Lázní.