Brána času, která ukončuje vloni zrekonstruovanou chebskou pěší zónu, je stále středem pozornosti. Někteří občané si na artefakt zvykli, jiní jej nemohou vystát. Snad oběma skupinám ale vadí, že nefunguje, jak má.

„Myslím si, že od té doby, co zde Brána času stojí, tak byla většinu doby rozbitá,“ zhodnotil jeden z oslovených občanů Josef Slavík z Chebu.

Artefakt sochaře Mariana Karla se má celý otáčet. Už od začátku však provází 'pohyb' potíže. Podle Tomáše Ivaniče z chebského městského úřadu se v současné době pracuje na nalezení nového způsobu vedení řídícího signálu. „Původní řešení, kdy byl signál přenášen dálkově prostřednictvím družice, se ukázalo jako problematické,“ vysvětloval.

Signál z německého Frankfurtu sice řídí některé typy hodin, chebská Brána času se při každém výpadku signálu ale zastavila. „Nové řešení pro město v rámci reklamace zpracovává původní dodavatel,“ potvrdil ještě Ivanič. „S největší pravděpodobností bude signál přenášen pomocí technologie wifi, která již na pěší zóně funguje. Brána času by měla být opět funkční během několika málo týdnů,“ dodal.