Každoročně se také chebští studenti potýkají s problémem sehnat pracovní místo na letní prázdniny. „Myslím si, že pokud nemá člověk dobré známé, tak brigádu nesežene,“ sdělil svůj názor student, devatenáctiletý Martin z Chebu.

Někteří mladí lidé proto chtějí využít všechny možnosti, které se jim nabízejí. Mezi ty patří i poptat se na úřadu práce. Mladí obyvatelé Chebu, kteří ještě letní brigádu nesehnali, na chebském úřadu práce neuspějí. „Bohužel žádná volná místa nemáme,“ sdělila mluvčí úřadu Marie Sýsová. A dodala, že i teď, po začátku prázdnin, se studenti po práci ptají. Bohužel jim pracovníci úřadu nemohou poradit nic jiného, než se chodit osobně ptát na místa jednotlivě k obchodníkům či společnostem.

Studenti se shodují, že si brigádu musejí hledat s dostatečným časovým předstihem. „Když se to povede, zamluvím se místo na nadcházející prázdniny již na konci léta,“ potvrdila vysokoškolačka Petra Červenková z Chebu. „Moji spolužáci si většinou začnou hledat brigádu hned po začátku nového kalendářního roku. Je to nejjistější,“ dodala studentka.