„První etapa modernizace veřejného osvětlení z peněz z veřejné sbírky, která byla Sdružením místních samospráv České republiky vyhlášena v roce 2018, je u konce,“ informovala starostka obce Michala Málková. Podařilo se vyměnit třináct stožárů. včetně kabeláže a světel

„Tyto lampy byly v obci padesát let,“ uvedla starostka. U dalších se pak měnila světla na LED patice. „Dále máme nový rozvaděč, který je řízen astrohodinami.“ Celkem bylo demontováno sedmnáct lamp. „Na jaře je ještě zapotřebí přidat dvě lampy na konec obce směrem na Sokolov,“ dodala starostka.

Pro obyvatele Pramenů je pozitivní zprávou nejen to, že jim budou v obci svítit nové a úsporné lampy, ale také fakt, že budou svítit konečně celou noc. Dosud veřejné osvětlení fungovalo jen část noci. Děti chodily do školy po tmě a občané jsou rádi, že se nyní bude svíti jako v každé jiné obci.

Ilustrační foto.
Zavřené obchody zloděje nelákají, restaurace ale ano

Obec díky modernizaci veřejného osvětlení také uspoří. „Předpokládáme, že ušetříme šest tisíc korun ročně za elektřinu a za údržbu,“ řekla Michala Málková. Modernizace vyšla na 473 tisíc korun bez daně. Tyto finanční prostředky budou odečteny z peněz ze sbírky.

Ve veřejné sbírce na pomoc zadluženým Pramenům se podařilo vybrat 2,8 milionů korun. Peníze by chtěla obec použít kromě modernizace veřejného osvětlení také například na opravu části poruchové kanalizace, která Pramenským komplikuje život.