„Rekonstrukce výpravní budovy v Aši je momentálně ve stadiu výběrového řízení na dodavatele záměru projektu,“ potvrdil Tomáš Johánek z tiskového oddělení Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). „Po jeho zpracování bude záměr předložen Centrální komisi na Ministerstvu dopravy. Pak bude následovat příprava projektu a jeho realizace. Očekávaný termín realizace je 2021-2022.“

O tématu tento týden jednali i s vedením Aše. „Město plánuje zřídit v blízkosti výpravní budovy autobusový terminál s parkovacími místy, oba projekty budou vzájemně koordinovány,“ doplnil Johánek.

Starosta Aše Dalibor Blažek ale doufal, že už bude mít SŽDC ve svém projektu jasno.

„Stav hlavního nádraží a jeho okolí kritizujeme dlouhodobě. Proto jsme už dříve vlastníka, tehdy to byly České dráhy a později SŽDC, žádali o nápravu,“ sdělil Dalibor Blažek. „Předpokládal jsem, že na stole nyní bude nějaké řešení, jak nám bylo asi před půl rokem, kdy jsme byli seznámeni se skicou, která počítala s ubouráním bývalé restaurace a křídla s byty, slíbeno. Teď se dozvídáme, že jsme opět na samém začátku. Teprve bude zadáno vypracování studie s podklady pro konečné rozhodnutí, zda nádraží ubourat a zbytek opravit, nebo zbourat celé a postavit něco jiného,“ dodal.

Ilustrační fotografie.
Dlouhodobé spory si žena vybila na cizím autě