Peníze si ale prý měl ponechat pro svou potřebu. Robert Plachý však obvinění razantně odmítá. Podle něj jde o pomstu podřízených za to, že nechtěl propustit jednu ze spolupracovnic, kterou ostatní ženy neměly rády.

Se sedmi podřízenými se měl obžalovaný domluvit, aby mu každý měsíc ze mzdy dávaly dva až čtyři tisíce korun. Tyto finance měly sloužit na výrobu propagačních brožur, propagaci společnosti a k zakoupení přístroje k očnímu vyšetření. Od listopadu 2013 do začátku roku 2017 mu tak měly dát asi 344 tisíc korun. To on sám nepopírá. Odmítá však, že by si peníze nechal, a tvrdí, že slíbené věci nakoupil a zaplatil. Jak u soudu uvedl, přístroj pořídil na podzim roku 2017, což prý ale policejní vyšetřovatelé vidí jako účelový krok. Ani s tím však nesouhlasí.
Jak vysvětlil, přístroj nebylo možné pořídit dřív, a to protože byl nákladný v té době stál 250 tisíc korun. Druhým důvodem byl fakt, že přístroj nechtěl pořizovat dřív, než najde vhodnou zdravotní sestru, která bude stroj obsluhovat.

„Obžalobu považuji za účelově vykonstruovanou a jsem rád za příležitost se před soudem v plném rozsahu obhájit, tím spíše, že obžaloba prokazatelně ignoruje důkazy hovořící v můj prospěch, jako například výslechy svědků,“ uvedl pro Deník Robert Plachý.

To řekl také u soudu, kde se včera stihl vyjádřit ke dvěma svědkyním. Jedna z nich prý ve své výpovědi na policii řekla, že se na příspěvcích dohodli, necítí se být poškozená a nepožaduje náhradu škody. Pozastavil se tak nad tím, proč k tomu obžaloba nepřihlédla. Několikrát odmítl, že by šlo o podvod. Podle něj věci nabraly jiný spád ve chvíli, kdy začala houstnout atmosféra mezi některými kolegyněmi, které se nesnesly s Plachého spolupracovnicí. Aby atmosféru ilustroval, přečetl část facebookové konverzace těchto podřízených, kterou objevila jedna ze zaměstnankyň. O Robertu Plachém i jeho spolupracovnici se v ní vyjadřují velmi vulgárně.

Podle svých slov doplatil na to, že za svou kolegyní stál a domníval se, že se situace po čase uklidní. To se ale nestalo, bylo to právě naopak. Některé z podřízených daly dokonce výpověď, a to prý tak, že v pátek řekly, že prý již v pondělí nepřijdou. Robert Plachý tak vidí v celé kauze pomstu. Nikdy se prý s podřízenými nedohodl, že by měl peníze utratit do určitého data a doložit vyúčtování. Všichni se prý vídali takřka denně, a tak nebyl problém se zeptat, v jaké fázi záležitost je. Vysvětlil také to, proč peníze po nějakém čase ukládal na svůj účet a ne na účet organizace. Pokud by tak činil, musel by každý vklad dokládat darovací smlouvou, což ale považoval za nepraktické.

Soudní jednání bude pokračovat 19. prosince, kdy by měly přijít na řadu i výslechy prvních poškozených.