Město Cheb má údajně rušit byty pro sociálně slabé občany na Chlumečku za Chebem a touto problematikou se prý mělo zabývat zastupitelstvo na svém posledním jednání. Můžete objasnit skutečný stav věcí v této problematice?

Na programu tato záležitost nebyla, ale díky dopisu od jistého nájemníka ubytovny na Chlumečku jsme věděli, že se ´media na nás chystají´. Naštěstí ho nevyslyšela… Dotyčný, který je dlouhodobě veden na úřadu práce, si u nás stěžuje na nízké sociální dávky - nemá ani na úhradu dluhů. Opakovaně mu je (sociálními pracovníky, ale i starostou či tajemníkem městského úřadu) vysvětlováno, že dostává jen to, co mu ze zákona náleží. Je bez nároku na výplatu starobního důchodu, když nemá takzvaně odpracované roky.
O osudu zmíněné ubytovny zatím nebylo rozhodnuto. Z 22 místností je nyní obsazených patnáct, v jedenácti žijí dlužníci. Provoz zařízení přijde ročně na 1,5 milionu korun. Od nájemníků se vloni vybralo přibližně 200 tisíc korun, přitom předpis činí 400 tisíc. Náklady jsou tedy obrovské, navíc technický stav objektu je již značně nevyhovující. Situace vyžaduje řešení.