Oprava budovy, která má pět pater, vyšla městkou kasu celkem na 21 milionů korun. Zrekonstruované byty nyní město nabídne zájemcům a budou se obsazovat prostřednictvím výběrových řízení s elektronickou aukcí nájemného.

„Na realizaci energeticky úsporných opatření se městu podařilo získat více než dvoumilionovou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. V domě se nachází byty o velikosti 2+1 a 3+1,“ sdělila tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Součástí rekonstrukce bylo vedle celkové modernizace vnitřních prostor včetně technických instalací například také zateplení fasády, výměna oken, oprava krovů nebo výměna střešní krytiny. V domě, který má vlastní kotelnu, byly rovněž nainstalovány nové plynové kotle. Část bytů chce město vyčlenit pro profese, kterých je v Chebu nedostatek jako jsou lékaři, učitelé a podobně.

„Během několika let došlo k několika změnám na projektu, proto jsem rád, že se podařilo dům nyní opravit,“ sdělil chebský starosta Antonín Jalovec. „Odbor správy majetku města Chebu bude rozhodovat o tom, kolik bytů půjde do elektronické aukce a kolik z nich například poslouží jako sociální byty,“ poznamenal starosta Antonín Jalovec. Byty budou kompletně vybavené kuchyňskou linkou a sociálním zařízením. Samozřejmostí jsou i kompletně zrekonstruované podlahy. Původně se přitom počítalo s tím, že v objektu bude i výtah. K tomu však nakonec nedošlo. Náklady na pořízení výtahu by byly velmi vysoké a proto ho nechalo nakonec město z projektu vyjmout. Navíc by kvůli němu vzniklo o několik bytů méně.