„Když jsme stavěli hranici, přišla velká průtrž, takže jsme tam běhali v pláštěnkách. Jakmile nám ale donesli plachtu na zakrytí, najednou to přestalo,“ smáli se mladí hasiči ze Skalné.

Oheň se nakonec rozhořel a jako tradičně jej zapálila ta nejkrásnější ze všech skalenských čarodějnic. Bylo jich ovšem méně než v uplynulých letech. Stejně tak návštěvníků z řad dospělých.

„Co se dá dělat, hodně lidí asi odradilo počasí,“ okomentoval menší návštěvnost oslav starosta Sboru dobrovolných hasičů Skalná Karel Štolba.

Malé čarodějnice vyšly v průvodu od místní mateřské školy směrem ke koupališti, kde se oslavy jako obvykle uskutečnily pod patronací hasičů.

Z hlášení hasičského vozu se později návštěvníci také dozvěděli výsledky hokejového mače, který se odehrával právě v průběhu pálení čarodějnic.

Pálení čarodějnic se tradičně odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Lidé byli přesvědčeni, že se v tuto noc slétávají čarodějnice na čarodějnický sabat. Na ochranu před zlou mocí čarodějnic se na vysoko položených místech pálily ohně.