Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co dokáže case management, aneb způsob, jak teenagery svézt ze scestí

CHEB - Nový způsob řešení - case - management

21.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Radek Weber

Case management, česky „případová konference“ je skutečně jednou z cest, jak přecházet například kriminalitě, drogové závislosti nebo prostituci u mládeže.

Jedná se o model, který řeší trestnou činnost dětí a mládeže v její počáteční fázi. Touto metodou se začal zabývat speciálně vytvořený tým Eger při Okresním ředitelství PČR Cheb, neboť právě často policie je jednou s institucí, která se s těmito případy setkává. Další spolupracující stranou je Probační a mediační služba, která už řeší „skutečné případy“ a Městský úřad v Chebu. Je důležité zdůraznit, že jde o prevenci v její prvotní fázi. Jak se tedy takový „případ“ na konferenci dostane?

Prvně může dítě, které má problémy, zaregistrovat vlastní škola, kterou dítě navštěvuje. Dále může iniciativa k zinscenování case managementu přijít od kurátorů pro mládež nebo z pedagogicko-psychologické poradny. Děti mohou nalézt pomoc i v poradně pro pomoc dětem, mladistvým a rodičům s názvem Útočiště.

Počátečním krokem v celém procesu je kontakt s dítětem přes výše uvedené instituce ještě před vlastní konferencí. Potom je kontaktován tým case managementu Eger, který všechny účastníky jaksi semkne. Tato metoda je v podstatě jediná svého druhu v České republice a představuje de facto kulatý stůl. Žádná osoba, ať už to je rodič, sociální pracovník nebo samo dítě, nemá u stolu privilegované místo. Dochází k diskuzi, která má posunout situaci, ve které se dítě a jeho rodina nachází a navrhnout plnění řešení.
Case management objasňuje příčiny setkání, volí kroky a opatření, zejména však dá na vyjádření klienta, protože často není jednoduché, aby se dítě otevřelo před tolika lidmi.

Já osobně jsem měla možnost jednat s týmem Eger. Byla to velice cenná zkušenost, přestože oni sami jsou v této metodě ještě na začátku. Zároveň jsem získala možnost zúčastnit se v budoucnu samotného case managementu, samozřejmě s plnou diskrétností. Proto budu ráda, budu-li se moci podělit o své zážitky, které se týkají aktuální problematiky a zároveň mé věkové skupiny. Je to totiž cesta, jak nebýt jen slepými černými kronikami, ale dát také možnost volnému průchodu pozitivním metodám.

21.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení