VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Celní správa odhalila v Chebu další nelegální pracovníky

Cheb -Mezi nejčastěji přistiženými jednoznačně převažovali Ukrajinci a Vietnamci

4.11.2010
SDÍLEJ:

CELNÍ SPRÁVA prováděla v Karlovarském a Plzeňském kraji sérii kontrol na úseku státní politiky zaměstnanosti. V Chebu odhalili celníci sedm pracovníků bez potřebných dokladů. Foto: Foto: archív Celního ředitelství

Zkontrolovali jen tři provozovny, ale našli hned sedm nelegálních zaměstnanců. Řeč je o poslední kontrole Celní správy v Chebu.
„V rámci koordinované celostátní akce byla na území Plzeňského a Karlovarského kraje provedena série intenzivních kontrol na úseku státní politiky zaměstnanosti. Zájem kontrol byl ze strany Celní správy ČR soustředěn na odhalování nelegálního zaměstnávání cizinců, kteří nejsou občany EU,“ upřesnil Pavel Polanka, zástupce tiskové mluvčí Celního ředitelství Plzeň.

„Provedené kontroly se orientovaly na ta pracovní odvětví, kde je registrována vyšší koncentrace cizinců a s ní související možné porušování právních předpisů na úseku zaměstnanosti. Dozor byl zaměřen na stavebnictví, zemědělství, lesnictví, montážní výrobu i na oblast poskytování služeb,“ vyjmenoval. V Chebu se celníci zaměřili na nehtová studia, prodejny potravin a pohostinství.

„Ke zjištěným nedostatkům v místě kontroly patřily nejčastěji - nedoložení výkonu pracovní činnosti potřebnými doklady, nebo výkon práce v rozporu s vydaným povolením k práci. Tato zjištění zakládají důvodné podezření na výkon nelegální práce. Mezi pracujícími cizinci podezřelými z výkonu nelegální práce jednoznačně převažovali občané Ukrajiny a Vietnamu. Dále se celníci setkávali s nedostatky u občanů Běloruska, Moldávie, Ruska, Srbska a Číny,“ informoval Polanka. Podklady ke zjištěným přestupkům poputují na úřady práce ke správnímu řízení.

Osloveným obyvatelům Chebu ve většině případů nevadí, že se ve městě objevují nelegální zaměstnanci. Zejména v odvětvích, do nichž se Češi příliš nehrnou.
„Cizinci u nás mi vůbec nevadí. Je jen výmluva, že berou ostatním zaměstnání. Kdo chce práci, tak si ji najde. Navíc někteří podnikatelé je zaměstnávají na černo, což Čecha nemůžou,“ řekla například Daniela Kňákalová z Chebu.

Autor: Nataša Šmatová

4.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení