Ani z této akce neodešli pracovníci celního úřadu s prázdnou. Také tentokrát museli řešit prodej falzifikátů. „Celníci při kontrolách ve Vojtanově a v Aši zajistili celkem 363 kusů padělků značkového textilu a různých módních doplňků, jako jsou brýle, kabelky, šperky,“ sdělila Jitka Blahutová, mluvčí Celního ředitelství Plzeň. „Kromě toho na nich nalezli 408 pirátských nosičů.“

Škoda způsobená majitelům ochranných známek jde opět do milionů korun. „Vyčíslili jsme ji na 4,6 milionu korun,“ upřesnila mluvčí.

Obyvatelé Chebska se stále dělí na dva tábory. „Celníci podle mého názoru kontrolují tržnice v regionu často a důkladně,“ řekl Petr Pinkrt z Chebu. „Podle mého názoru není v lidských silách najít vše. Zajistí tak jen zlomek padělaného zboží,“ dodal Cheban.

Ke kontrolám se někteří občané regionu stavějí ale také skepticky. „Osobně si myslím, že neexistuje žádná ochrana, která by padělky z trhu vymýtila,“ uvedla Jana Bláhová z Chebu. „Ten, kdo chce padělané zboží pašovat nebo prodávat, vždy si najde nějakou cestu,“ podělila se o svůj názor.

(sim, ckl)