Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Centrum sociálních služeb v Chebu? Možná jen zčásti

Cheb -Někteří místní obyvatelé s přeměnou chátrajícího kulturního domu na objekt pro potenciálně sociálně vyloučené nesouhlasí

2.2.2012
SDÍLEJ:

CHÁTRAJÍCÍ OBJEKT bývalého kulturního domu na chebském Zlatém vrchu se pravděpodobně brzké přestavby nedočká. Foto: Deník: Václava Simeonová

Plánované centrum sociálních služeb na chebském sídlišti Zlatý vrch dost možná nevznikne. Rekonstrukce objektu, ve kterém mělo sídlit, je zatím pro město finančně náročnější, než se plánovalo. Z centra mají strach především někteří místní obyvatelé, kteří se bojí například přílivu narkomanů.

Projekt počítal s tím, že by centrum vzniklo ve dnes chátrajícím bývalém kulturním domě na Zlatém vrchu. Představitelé města ale připustili, že se možná s přestavbou ani nezačne. Důvod? Peníze.

Jak uvedl chebský místostarosta Vladimír Hartmann, na opravu bývalého kulturního domu se stále zpracovává projektový záměr. „S tím pak v nejbližší době předstoupíme k povinné konzultaci na ministerstvu práce a sociálních věcí,“ vysvětlil chebský místostarosta Vladimír Hartmann. „Problém je v tom, že slíbená dotace činí 25 milionů korun, město vyčlenilo další 2,5 milionů, ale projektant vyčíslil rekonstrukci na 32,5 milionů korun.“

Pokud ministerstvo ani město Cheb neuvolní další finanční prostředky, rekonstrukce se neuskuteční. „Když by k tomu došlo, některé služby by se uskutečnily v prostorách jednotlivých poskytovatelů. Nelze však přesně říci které, protože záleží na tom, jaká organizace službu získá ve výběrovém řízení a jaké má své vlastní zázemí,“ sdělil s tím, že by celou záležitost navíc museli řešit s poskytovatelem dotace, který by měl poslední slovo.

Celý projekt, který má řešit situaci potenciálně sociálně vyloučených lidí v Chebu, má dvě části. Na zajištění sociálních služeb město získalo 20 milionů korun, na přestavbu kulturního domu 25 milionů korun. V případě, že se s opravou budovy nezačne, druhou část projektu by to ovlivnit nemělo.

A to není špatná zpráva pro některé místní. Část obyvatel totiž projektu nakloněná nebyla. „Ten plán se nám nelíbí,“ odvětil jeden z oslovených místních. „Bojíme se, že by zde začali dělat nepořádek narkomani a podobné existence.“

V projektu se ale nepočítá pouze s pomocí nepřizpůsobivým občanům, ale také třeba rodinám s handicapovanými dětmi. Pro děti a mládež má v objektu podle projektu vzniknout nízkoprahové centrum s nabídkou volnočasových a vzdělávacích aktivit, což má zabránit tomu, aby se mládež jen tak potulovala po ulicích.

Bývalý kulturní dům získalo město Cheb na konci roku 2002 od ministerstva financí. To jej sice převedlo bezúplatně, avšak s podmínkou pokud dům město prodá, zaplatí České republice více než sedm milionů korun. „Všechny dosavadní snahy města, organizací i firem, jak rozsáhlé prostory využít, dříve či později zkrachovaly,“ uvedla již dříve mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová.

Autor: Václava Simeonová

2.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení