„Staré lavičky již dosloužily. Některé z nich jsme pro letošní sezónu již nemohli ani použít vzhledem k tomu, že se rozpadly," uvedla chebská místostarostka Daniela Seifertová.

Dřevo kvůli povětrnostním vlivům bylo natolik ztrouchnivělé, že už nešlo ani repasovat.

„Stejné to bylo i s nádobami na květiny. Proto jsme zadali zakázku na výrobu nového mobiliáře, tak aby svým vzhledem zapadl do historické části města," poznamenala místostarostka Daniela Seifertová.

Městský mobiliář pro historickou část města Cheb dodala brněnská firma. Jedná se o lavice, sedadla, odpadkové koše a nádoby na květiny ve dvou velikostech.

„Nechali jsme tento mobiliář opatřit i logem města Cheb a na některých je vypalovaným písmem i mapa městské památkové rezervace. Lavice a sedáky mají na spodních bočnicích ocelové kovové trny, kterými budou sedačky zapasovány mezi dlažební kostky. Je to opatření kvůli možným nenechavcům, ale také kvůli stabilitě. Samozřejmě jsme přemýšleli o typu mobiliáře, zda zvolit něco moderního, nebo naopak zanechat typický historický ráz. Nakonec jsme zvolili zlatou střední cestu," sdělil starosta města Petr Navrátil.

Důležitým prvkem je i květinová výzdoba náměstí. Součástí mobiliáře jsou tak i nové nádoby na květiny, do kterých budou zasazeny nejen květiny, ale i okrasné dřeviny.

Nový mobiliář nebude pouze ozdobou náměstí v průběhu hlavní turistické sezóny. Bude především sloužit obyvatelům města, turistům a návštěvníkům blížícího se hudebního festivalu FIJO 2016.