Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cenu si odnesli podnikatelé z regionu

Chebsko - Ocenění získala Julie Luhanová aPH Kovo - Recycling Cheb.

24.9.2009
SDÍLEJ:

Jednatel Firmy roku PH Kovo – Recycling Cheb Jan Peroutka a za vítěznou živnostnici Julii Luhanovou dcera Lucie.Foto: FOTO: Organizátoři soutěže

Krajské kolo soutěže Firma a Živnostník roku vyhrály subjekty z chebského regionu -Julie Luhanová a PH Kovo - Recycling Cheb!

Jde o budoucnost

V Karlovarském kraji je podle Českého statistického úřadu registrováno celkem 55 401 soukromých podnikatelů podnikajících podle živnostenského zákona. Ocenění za tvrdou práci si dnes odnesla Julie Luhanová. Ta podniká již od roku 1990, kdy získala v malé privatizaci první prodejnu drogerie. Brzy pochopila, že neškolené prodavačky jsou brzdou rozvoje podnikání a založila v Mariánských lázních 1. soukromé SOU drogistické.

"Podnikat v učňovském školství není o okamžitém zisku, ale o budoucnosti, která se týká nás všech,"řekla za Julii Luhanovou dcera Lucie, která převzala ocenění."Naši absolventi nemají problém s uplatněním ve svém oboru a je po nich na trhu práce poptávka."

Porota ocenila odvahu podnikat v učňovském školství obzvláště v době, kdy mezi rodiči dětí převažuje poptávka po středoškolském vzdělání. Svůj maloobchod stále rozvíjí a dnes Julie Luhanová provozuje v Mariánských Lázních a v Karlových Varech čtyři provozovny širokosortimentní drogerie a parfumerie.

Cenu získala i recyklace

Ze 7 896 zaregistrovaných firem v Karlovarském kraji uspěla PH Kovo – Recycling Cheb. Firma podniká od roku 1995 ve výkupu a zpracování železných i neželezných kovů.

"Recyklujeme staré technologie převážně od firem a naše podnikání je ovlivněno konečnými výkupními cenami hutních podniků," uvedljednatel společnostiJan Peroutka.

Odběrateli zpracovaných kovů jsou od počátku hutní a slévárenské provozy v Česku i v zahraničí. Dalším předmětem podnikání vítězné firmy jsou demontáže ocelových zařízení. Společnost působí v několika provozovnách nacházejících se na území Karlovarského a Plzeňského kraje a zaměstnává 20 lidí.

Uznání získaly také zajímavé nápady

Posláním soutěží je krom hledání úspěšných podnikatelů objevovat a představovat zajímavé nápady. „V kategorii Byznys rebel oceňujeme podnikatele, kteří nabízejí zákazníkům zajímavé výhody a posouvají pravidla podnikání ve prospěch zákazníků,“ říká viceprezident společnosti Vodafone pro firemní zákazníky Pavel Hlavinka. Titulární partner Vodafone Firmy roku vyhlásil tuto kategorii již druhým rokem a letos ocenil Martinu Hanzlovou. Ta provozuje ve svém sportstudiu Prima službu Kafé koutek. Firma poskytuje služby zanedbané skupině zákazníků a to rodičům s malými dětmi. Ve své kavárně nabízí dětský koutek s baby kavárnou a také půjčovnou dětského vybavení. Ve svém centru poskytujícím kompletní péči o tělo firma rovněž zajišťuje hlídání děti od 1,5 do 10 let.

Je to motivace

„Zveřejnění výsledků podnikatelských soutěží znamená pro podnikatele významné ocenění a motivaci do dalšího období,“ sdělil k podnikatelským soutěžím hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Partneři soutěží se netají tím, že jim jde o zvýšení prestiže podnikatelského stavu a změnu pohledu na malé podnikatele, jejichž přínos pro region je často nedoceněn zejména v současné době. „Podporujeme soutěž Živnostník roku, protože obzvlášť drobní živnostníci jsou základním stavebním kamenem místní ekonomiky a mezi jejich zákazníky často najdeme jejich sousedy a lidi z nejbližšího okolí. To je důvod, proč podpora drobných živnostníků přispívá k rozvoji ekonomiky v místních regionech,“ sdělila generální ředitelka titulárního partnera společnosti Mediatel Kimberli Lewis.

Obdobně se vyjadřuje také Bohumil Mazač, generální ředitel společnosti ČEZ Prodej, která podporuje soutěže od samého počátku: „Pomáháme tam, kde působíme, proto podporujeme podnikatele v jejich vlastním prostředí.“

Seriál krajských kol soutěží Vodafone Firma roku 2009 a Zlaté stránky Živnostník roku 2009 bude pokračovat až do 8. října. Vítězové všech krajů se pak utkají o celkové prvenství 26. listopadu ve Slovanském domě v Praze a diváci budou moci sledovat v pořadí 4. ročník předávání cen v přímém přenosu na ČT 24.

Autor: Václava Simeonová

24.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Ilustrační foto

Stávka: Lékaři i lékárníci protestují

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovy Vary, Plzeň – Kauza tajných policistů, kteří se zbraní v ruce ohrožovali řidiče v Plzni, protože je bliknutím upozornil na to, že se na silnici vozem pohybovali riskantně, má další pokračování.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Karlovy Vary – Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Karlovarský pilot Petr Kopfstein ve službách Teamu Spielberg si řádně užil závěrečný podnik Red Bull Air Race 2017.

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení