VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdražení MHD? V Chebu ne

CHEB - Zatímco jinde v kraji zaplatí lidé za autobus více, v Chebu ceny stagnují.

20.10.2007
SDÍLEJ:

Městskou hromadnou dopravu v Chebu čekají na konci roku 2007 velké změnyFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Ceny pohonných hmot letí vzhůru. Téměř všude se v důsledku toho zdražuje jízdné. V Chebu se však pro následující období podařilo udržet ceny jízdenek městské hromadné dopravy (MHD) na stávající úrovni.

Jedním z důvodů, proč lidé nebudou muset v tomto případě sáhnout hlouběji do kapes, je skutečnost, že ve městě vyrůstá nové obchodní centrum.
„Interspar přispěl na dopravní obslužnost několikasettisícovou sumou,“ informoval Pavel Hrouda, zástupce investora vznikajícího obchodního centra. „Do nového obchodního centra Dagoun, kde bude sídlit i Interspar, povedou tři linky MHD.“

Ačkoli jízdné v Chebu zůstává stejné, ke změnám v dopravní obsužnosti přece jen dojde. „Úpravu si vyžádal vývoj města, zejména vznik nových obchodních center a rozvoj průmyslového parku,“ řekla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. Změny, které schválili na svém posledním zasedání chebští zastupitelé, by měly lidem nabídnout přehlednější systém dopravy, zároveň ale dojde i k přejmenování některých zastávek.

„Z dvanácti klesne počet linek na sedm, avšak nikoli na úkor kvality. Obslužnost území bude naopak větší. Zatímco dosud to bylo 500 tisíc kilometrů ročně, nyní jich bude o 50 tisíc víc,“ sdělil Zdeněk Suchan, ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary, která MHD v Chebu provozuje. „Na nádraží a na křižovatce vzniknou základní přestupní uzly.“

Autobusové linky MHD by měly také lépe navazovat na dálkové autobusové či vlakové spoje. V současnosti v Chebu zaplatí lidé za základní jízdné desetikorunu, jízda s čipovou kartou je o tři koruny levnější. Měsíční předplatné je dvě stě osmdesát korun. Město Cheb ročně přispívá na provoz MHD částkou osm milionů korun. Uvedené změny vstoupí v platnost v neděli 9. prosince.

20.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení