Přijel se podívat k rybníkům na labutě. Jeho výlet se ale zvrtl v něco úplně jiného, než čekal. Petr Švehla z Františkových Lázní objevil v malém lesíku mezi obcemi Potočiště a Chvoječná černou skládku použitých pneumatik, které byly roztahané po celém místě nálezu. Že se jedná o pouhou náhodu, Švehla vyvrací.

„Jel jsem se podívat na rybníky v okolí, zda někde ještě nezůstaly labutě, které by potřebovaly pomoci před zimou," řekl Petr Švehla. „V tu chvíli jsem ale narazil na něco, co člověk prostě nepřehlédne. Na pneumatiky. Ty byly všude, kam jsem se podíval," vysvětlil.

Podle názoru Petra Švehly je na místo někdo odvezl, aby nemusel platit za jejich recyklaci. „Nejhorší ze všeho ale je, že si toho lidi, kteří v okolí černé skládky bydlí, museli všimnout. Zkrátka to prostě nejde přehlédnout, protože se jedná o celkem dost viditelné místo a pneumatik je tam zhruba ke dvěma stovkám. Vím, že to není asi chráněná oblast, ale to přece neznamená, že se o tento kus přírody nemohou lidi řádně starat a zajímat. I když se já sám procházím lesem, snažím se po cestě sbírat různé odpadky a plastové láhve a donést je do nějakého nejbližšího kontejneru a správně je separovat," sdělil.

Petr Švehla již podal hlášení příslušným orgánům. Pokud by město Cheb na viníka nepřišlo či nezjistilo majitele pozemku, mělo by černou skládku podle Švehly samo na své náklady nechat zlikvidovat.

Černá skládka nenechá v klidu ani Marii Dvořákovou z Chebu, která je v místních lesích také jako doma. Podle ní je situace kolem skládky neúnosná. „Kolem místa, kde se černá skládka nachází, žije mnoho živočichů a rostlin. Nechápu neohleduplnost lidí v dnešní době a byla bych ráda, kdyby se začali chovat ku prospěchu přírody," dodala.

Město Cheb celou situaci řeší. „O černé skládce pneumatik ví město Cheb už několik dní," řekla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Úsek, o kterém se mluví, je ve vlastnictví Lesů České republiky, které byly požádané, aby škodu napravily," dodala.