Neuvěřitelný nepořádek a bezdomovci už léta trápí občany, kteří bydlí nedaleko bývalých kasáren v Hamrníkách v Mariánských Lázních. Ti už jsou z celé situace téměř zoufalí. „Je to opravdu nechutné,“ řekla Gabriela Szeligová, která bydlí sto metrů od skládky.

„Myslím, že nejsem sama, komu to vadí,“ uvedla. „Padesát metrů od černé skládky je bikrosová dráha, kde se schází rodiče se svými dětmi,“ řekla. Skládka podle jejich slov láká bezdomovce, kteří se tam pravidelně schází, a skládka se stala jejich náhradním domovem.

„Připadá mi, že městu je to ukradené, protože to není od chebské křižovatky výš a nevynáší to peníze. Už to trvá několik let a stále se nic neděje. Myslím, že zástupci města by si měli uvědomit, že lidé žijí také mimo hlavní třídu. Za domem máme hotový prales. Přestože jde o pozemek města, nikdo ho neseká. Tráva je zde vysoká dva metry,“ dodala.

„Akce rekultivace území bývalých kasáren Hamrníky už začala,“ řekl starosta Mariánských Lázní Zdeněk Král. Město předalo staveniště vítězné firmě. „Ještě letos by mělo území doznat značných změn k lepšímu, včetně zlepšení životního prostředí,“ přiblížil Král.

Cílem tohoto projektu je podle jeho slov revitalizace území a vybudování zóny klidu. „Do této lokality mířím poměrně často, jsem vždy znovu udiven, co dokáží někteří naši spoluobčané ve smyslu zakládání černých skládek. Vůbec jim nevadí vozit odpad tam, kam nepatří. A to i přesto, že sto metrů vedle jsou dva sběrné dvory. Ten městský je dokonce pro občany města zdarma.“