Hlavně aby bylo jídlo připravené z čerstvých surovin. To je trend posledních let. A naplno si ho mohli užít návštěvníci prvního ročníku Lázeňského Food Festivalu, který v sobotu do Mariánských Lázní přilákal obrovské množství návštěvníků.

„Největším trendem v gastronomii jsou čerstvé suroviny. To ovlivnilo i českou kuchyni. Když už servírovat svíčkovou, tak to nemá být ta těžká 'se šesti', ale jde připravit i sexy - z čerstvé zeleniny a bez velkého množství smetany,“ popsala jeden z aktuálních trendů v gastronomii Andrea Sasková, která stojí za prvním ročníkem Lázeňského Food Festivalu. „Hodně se také používá grilované maso, jen lehce ochucené, hodně zeleniny, klíčky, ořechy. Stále větší oblibu si získává také třeba avokádo. Ještě nedávno bylo okrajovou záležitostí a dnes zde máme stánek, který připravuje jen pochoutky z avokáda,“ vysvětlila.

Celkem na akci dorazilo sedmnáct stánků s kvalitním jídlem. A že bylo o co stát, dokazovaly i několikametrové fronty. „Nejdřív jsem se bála, že přijedou třeba jen tři stánky. Tyto obavy pak vystřídal strach, že sem nikdo nepřijde. Aby byl o akci mezi prodejci zájem, musí se jim vyplatit přijet,“ řekla pořadatelka Andrea Sasková, na které byla vidět úleva. „Byla bych ráda, aby se z festivalu stala tradice. Určitě bych jej ráda uspořádala i příští rok. Nevím, zda opět v tomto termínu. Ale určitě bych chtěla obměnit nabídku, něčím ji ozvláštnit, aby měly i další ročníky šťávu,“ podotkla s tím, že bez pomoci řady dobrovolníků, kteří jí s organizací pomáhali, by akce nevznikla.

„Ráda bych poděkovala také městu Mariánské Lázně, které akci podpořilo, Lázním, které poskytly prostor kolonády, a sponzorům,“ dodala.

Na kolonádu dorazila spousta lidí, kteří zde uspokojili své chuťové buňky. „Dala jsem si hamburger s trhaným masem a avokádem. Bylo to vynikající,“ zhodnotila Kateřina Slavíková, která přijela z Chebu.