Už žádní lehce přehlédnutelní pracovníci Českého červeného kříže (ČČK), ale nová dodávka označená logem ČČK bude přistavená na akcích na Chebsku. Zároveň poslouží i pro humanitární účely. Bude se v ní vozit potřebný materiál.

Velký automobil získal chebský oblastní spolek ČČK od svých německých kolegů a vozidlo je vybavené nejen základním zdravotnickým materiálem. Obsahuje také lehátko, které slouží jako dlaha ke zpevnění celého těla.

„Po nafouknutí obalí materiál tělo postiženého podle jeho tvaru,“ vysvětlil vedoucí oblastního spolku Stanislav Fletter.

„Vůz je pro nás velmi výhodný. Už nemusíme lidi ošetřovat někde na chodníku, když je to potřeba,“ poznamenal Fletter. Na mnoha akcích se například objevuje pouze ČČK, záchranka se volá až v případě potřeby.

„Ale například na posledním festivalu Fijo jsme hodinu a půl čekali, až přijede sanitka pro paní s přehřátým organismem,“ uvedla Hana Melichnová, zdravotnice ČČK.
Ještě jedna novinka se týká chebského oblastního spolku. Získal do pronájmu další místnost v prostorách, kde sídlí. „Využijeme ji jako učebnu pro školení první pomoci a zároveň také jako ošetřovnu,“ dodal Fletter.