Při vyhlašování výsledků krajského kola soutěže mladých zdravotníků poléval Stanislava Flettera, vedoucího oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) v Chebu, pot. Pokud by se děti z chebské školy v Hradební ulici umístily na prvním místě, bylo by nutné sehnat peníze na jejich cestu do Seče u Chrudimi, kde se koná republikové kolo.

„S financemi bojujeme a sháníme, kde se dá,“ poznamenal Fletter.

„Máme velmi omezený rozpočet a musíme šetřit,“ řekl. To se například projevilo zrušením letního rekondičního tábora.

„Fungujeme díky příspěvku města Cheb, které nám dalo peníze na dětské soutěže, na studijní středisko i na samotný provoz. Mohu si dovolit nakoupit drobné dárky pro oceněné dárce krve,“ vyjmenoval. „Mám ale v úmyslu oslovit nějaké soukromé investory, zda by nebyli ochotni přispět například na nákup občerstvení pro dárce krve, jinak si vyděláváme, jak se dá. Děláme zdravotní hlídky na sportovních akcích, jednáme s městem o tom, že bychom měli hlídku také na festivalu Fijo či s Ultralight clubem o hlídce na leteckém dnu. Další peníze získáváme za školení zaměstnanců firem, školíme zdravotníky, kteří chtějí jet na letní tábory, školili jsme adeptky hlídací služby malých dětí v Chebu. Ovšem částky, které si takto vyděláme, nejsou nijak závratné,“ dodal.

ČČK v Chebu ale dosáhl jednoho úspěchu. Dnes podepíše Stanislav Fletter smlouvu s Policií ČR o bezúplatném převodu jednoho ze starších policejních vozů. „Využijeme ho jako pojízdnou lékárnu, alespoň nebudeme muset na hlídky tahat spousty brašen s materiálem,“ pochvaloval si Fletter. Nicméně i teď bude nutné investovat. Převoz auta z Domažlic, kde parkuje, a příprava na technickou prohlídku bude znamenat pro ČČK další peníze navíc.

„Všichni víme, v čích rukách v naší republice končí peníze. A zcela určitě to nejsou ruce těch, kdo potřebují každou korunu,“ konstatoval Cheban Jan Sobotka. „Bohužel, takových organizací je víc, které trpí nedostatkem.“