Postupem času umění vytlačila sériová výroba z asijských zemí. Dostat zpět do podvědomí veřejnosti českou práci se už druhým rokem pokusí organizátor chebského veletrhu Zlaté české ručičky Mirek Vostrý.

První ročník se uskutečnil vloni v květnu. „Líbí se mi ruční česká práce,“ uvedl Mirek Vostrý. „Uchvátily mne výrobky šikovných lidí a vadí mi, že pomalu všude jsou asijské výrobky. Vím, že v boji proti nekvalitním a mnohdy i zdraví nebezpečným asijským výrobkům nemohu vyhrát, ale zkusil jsem udělat veletrh na podporu výrobců, kde se pokouším lidem znovu připomenout českou výrobu,“ řekl Vostrý.

Sám netušil, s jak velkým zájmem se veletrh setká. „Loni přijelo dvaapadesát vystavovatelů ze všech koutů republiky a i na letošní ročník veletrhu se již přihlásil stejný počet,“ uvedl. „Letošní ročník, který se uskuteční 14. května na chebském zimním stadionu, bude prakticky stejný jako v loňském roce. Nebude chybět živá a reprodukovaná hudba, stepařky Pomněnky, výstava kresleného humoru, dětský koutek pro mládež od DDM Sova a mnoho dalšího.“ První ročník pojali vystavovatelé jako řemeslný veletrh.

„Nejde jen o řemesla, přivítám například i výrobce českých traktorů. Letos by měli kuříkladu přijet i výrobci Hořických trubiček.“ Návštěvnost si také chválí. „Nečekal jsem tolik lidí. Na veletrh zavítalo přes pět set lidí. Opravdu mi zájem široké veřejnosti udělal radost. Největší ohlas měly chebské krajkářky, kameník a výrobce hraček,“ dodal Vostrý. „Mám rád českou práci,“ řekl Zdeněk Marek z Chebu. „Dřevěné hračky ve mě probouzí vzpomínky na dětství. Na veletrhu jsem v loňském roce nebyl, ale pokud mi to letos vyjde, určitě se podívat zajdu.“