Autoři přihlásili celkem jedenáct krátkometrážních snímků, dokumentů, reportáží ale k vidění byl také videoklip a hraný film. Nejlépe z dokumentů se umístil film Nádraží autora Jiřího Flašky z Chebu, nejlepší reportáž měl Jiří Kotas z Plzně s názvem Norsko. Ten také se spoluautorem Vladimírem Hosnedlem získal čestné uznání za hraný snímek Stíny, který získal i postup do celostátního kola soutěže.

Filmy hodnotila režisérka Simona Oktábcová spolu s režisérem Janem Loučímem a filmovým publicistou Stanislavem Polaufem. „Je moc fajn, se vracet mezi své. Autoři si drží svůj žánr, například pan František Soukup je úžasný se svými místopisnými filmy, které jsou jakousi kronikou. Jiní autoři zase svými filmy mapují věci z regionu,“ sdělila Deníku režisérka a předsedkyně poroty Oktábcová s tím, že se do Tachova ráda vrací a těší se na známé autory i jejich tvorbu.

Filmový porotce Jan Loučím sledoval a hodnotil filmy s padesátiletou zkušeností. V roce 1968 začínal jako soutěžící a od roku 1979 se filmové tvorby účastní jako profesionál. „V době normalizace, v sedmdesátých a osmdesátých letech, byla tvorba neprofesionálního filmu hodně úspěšná,“ řekl po skončení soutěže a poohlédl se za dobou před zhruba čtyřmi desetiletími. Amatéři měli v té době mnohem větší volnost v tvorbě než profesionální filmaři.

„Léta letoucí je amatérský film dobrým projektem k tvorbě skvělých filmů, což lze i dokázat v archivu amatérského filmu. Jenže v současné době ti, kdo trochu umí film, tak se profesionalizují a pohltí je různé televizní stanice v krajích. Amatérský film dnes dělají lidé jen s velikým zájmem, zdarma, tak, aby potěšili sebe a své okolí,“ poukázal Loučím a dodal, že na krajském kole v poslední době schází skupina zkušenějších tvůrců. „Každopádně ale vždy potěší snaha, že mají chuť film udělat.“

Porota ohodnotila diplomy ještě další autory a filmy. Druhé místo v kategorii videoklip získal Václav Baron z Horažďovic s klipem Betty. Třetí místo v dokumentech získaly filmy Brusnik, Davida Morgensteina z Tachova a Lokomotiva Legiovlaku Antonína Hříbala z Chodové Plané. Jiná ocenění nebyla udělena.

Krajské kolo Českého videosalonu pořádá tachovské městské kulturní středisko spolu s Nipos Artama Praha.