Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta z Aše do Hranic je bezpečnější

Hranice, Aš - Obyvatelé dvou nejzápadnějších měst České republiky se dočkali nové komunikace.

23.11.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Plynulejší a bezpečnější provoz zajistí nově zrekonstruovaná silnice mezi Aší a Hranicemi. Na její kompletní přestavbě pracovala stavební firma od dubna letošního roku. Celkové náklady dosáhly více než třiceti milionů korun.

„Renovace silnice se uskutečnila v rámci Regionálního operačního programu jako součást uceleného projektu ´Rozvoj dopravní infrastruktury silnic II. a III. třídy v Karlovarském kraji III. etapa´," informovala tisková mluvčí Karlovarského kraje Veronika Severová.

Hlavním cílem je zkvalitnění silniční sítě Karlovarského kraje.

„Přínosem stavebních úprav je zkapacitnění a rozšíření stávající nevyhovující silnice, výrazné zlepšení bezpečnosti dopravy a zvýšení únosnosti vozovkových vrstev. Tato stavba navazuje na již modernizované úseky, zrealizované z programu přeshraniční spolupráce obchvat Hranice Ebmath a průtah obcí Studánka," vysvětlila Severová.

Stavbu uvítal také starosta města Hranice, přes jehož pozemky se komunikace nejvíce táhne.

„Za tuto rekonstrukci jsme velmi rádi, protože jsme se dlouhodobě potýkali s velkými problémy při cestách z Hranic do Aše," sdělil starosta Hranic Miroslav Picka. „V některých místech byla komunikace velmi úzká, takže když se tam setkalo osobní a nákladní vozidlo, měli oba šoféři problém, aby vůbec kolem sebe projeli," podotkl starosta Miroslav Picka.

„Celkové náklady stavby činily 33,5 milionu korun, z čehož 85 procent pokryla dotace a zbytek uhradil Karlovarský kraj," uvedla Veronika Severová.

Celkem se jedná o úsek dlouhý 4, 913 kilometru. Součástí stavby bylo rozšíření a modernizace stávající komunikace, zajištění stability silničního tělesa a vybudování opěrné zdi, rekonstrukce mostu anebo úprava stávajících vjezdů.

„Dílem rekonstrukce bylo také prověření a úprava odvodnění, včetně propustků, přeložek inženýrských sítí, úprav krajnic, výměny či doplnění bezpečnostních prvků," upřesnila Veronika Severová. Silnici ocení také lidé z Aše, kteří do Hranic každodenně dojíždějí za prací. „Hranice jsou totiž jedním z nejprůmyslovějších měst Karlovarského kraje," konstatoval starosta Aše Dalibor Blažek. „A především si myslím, že tato silnice více odolá nejen nákladním vozidlům, která sem jezdí z německého Saska, ale i přílivu turistů, kterých do Ašského výběžku přijíždí stále více."

Autor: Jan Buriánek

23.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Celníci odhalili padělky za čtyři miliony korun.
5

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení