VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování po Chebsku? Prožijete řadu pěkných chvilek, říká senátor

Chebsko –Městská památková rezervace Cheb je podle starosty Pavla Vanouška něco mimořádného.

27.7.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČOVANÉ MÍSTO! Návštěvu nového zoo-koutku na františkolázeňské Americe si patřičně vychutnal také hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Foto: Deník/ Vladimír Kučera

K létu patří cestování. Je v našem kraji místo, které určitě stojí za návštěvu a poslouží jako cíl prázdninového putování? Deník připravil sondu s otázkami známým občanům regionu. Ty zněly: Jaké místo v Karlovarském kraji byste doporučili k dovolenkovému výletu? Proč právě tato volba?


Michal Hašek,
šéf Asociace krajů ČR

Když se mi podaří doslova vyšetřit si pár dnů dovolené, tak ji rád trávím s manželkou a dcerou Justýnkou. V Karlovarském kraji bych všem doporučil Kladskou. Krásné procházky okolní přírodou, dobrá kuchyně ve stylových restauracích, výlety na zámek Kynžvart či do překrásných Mariánských Lázní. Je dobré, že na Kladské zaparkujete auto a na výlety s rodinou můžete pěšky nebo na kolech. Justýnka dostala kolo nedávno a velmi ráda na něm jezdí. A nám rodičům, co si budeme povídat, trochu pohybu jen prospěje. Takže v naší rodině jednoznačně boduje Kladská.
.

Vladimír Hána,
taneční mistr

Nevím přesně, kam bych doporučil dovolenou v našem kraji, protože zrovna v našem regionu je spousta nádherných míst. Jsme totiž lázeňský kraj. Za návštěvu stojí Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Karlovy Vary a pak hlavně Cheb, který v letošním roce slaví 950 let o prvních písemných zmínkách o městě.

Petr Zahradníček,
místostarosta města Loket

Těch tipů by bylo víc… když historie a příroda, pak by to byla stolová hora Vladař se svým tajemným hradištěm. Málokdo ví, že tu před dva a půl tisíci lety bylo jakési centrum regionu, kde žilo tisíce lidí. Když relax, pohoda a památky, pak doporučuji Loket, třeba při farmářských trzích, které jsou tu na náměstí každou první sobotu v měsíci. Sám jsem ale se svými dětmi zvolil k výletu absolutní klid, který jsem nalezl na Biofarmě Belina v Nežichově, odkud jsme vyráželi na výlety objevovat starodávné rondely u Teplé a Bezvěrova. Bylo to super!

Gabriela Vosyková, ředitelka
a jednatelka společnosti
Radio Egrensis

V našem kraji je nespočet krásných míst a jako patriot bych určitě doporučila Chebsko. Nádherné okolí Jesenické přehrady je myslím důstojným místem k příjemné dovolené a k tomu se nabízí možnost výletů za kulturou, památkami i sportem. V místě, kde žijete, máte tendenci spoustu toho hezkého nevidět, protože je vám to všední, nakoukané a berete to jako samozřejmost. Občas se snažím rozhlížet se kolem sebe doma očima těch, kteří k nám přijedou na návštěvu a s hrdostí si říkám, je to rady krásné a malebné. Stejné pocity mívám ve chvíli, kdy se vracím z cest a míjím Slavkovský les na jedné straně, Český les na té druhé… Ten pohled mi nezevšední a pokaždé uchvátí.

Ludmila Plocková,
majitelka chebské kavárny
U Kamene

Pro krátký výlet v Karlovarském kraji doporučuji procházku k jezeru Amerika u Františkových Lázní. Můžeme se krásně projít v lesoparku se zvířaty a příjemně posedět v Chaloupce (restauraci – poznámka redakce) u vody, prostě příjemný relax.

Petr Černý,
zastupitel města Cheb,
místopředseda chebské ODS

Mám rád aktivně trávenou dovolenou, zejména sportovně zaměřenou, proto bych například pro kratší program doporučil cyklovýlet po staré signálce ze Svatého Kříže na horu Dyleň se zastávkou na Mario Loretě u Hroznatova. Je možné přespat na některém upraveném statku v blízkém okolí a druhý den pokračovat po signálce podél hranic směrem na Tachovsko. Dojet se dá takto třeba až na Šumavu.

Miroslav Nenutil,
senátor Parlamentu ČR

Předpokládám, že máte na mysli víkendový výlet.

Romantiky a milovníky přírody, historie a dobrého jídla zvu na Chebsko a Ašsko. Na kole nebo pěšky. Ubytování nabízí řada penzionů, výletní cíle dobře značené trasy pro turisty i cyklisty, jídlo množství hospůdek a restaurací. Při výběru tras z řady zajímavostí byste neměli minout uklidňující parky ve Františkových Lázních, projít rašeliniště a poslechnout si bublající mofety v přírodní rezervaci SOOS u Chebu, rozjímat u poutního místa Maria Loreto u Starého Hroznatova, ochutnat skvělou houbovku v restauraci u Studánky, zkontrolovat Komorní hůrku - nejmladší sopku u nás, vystoupat na rozhlednu Háj u Aše, využít cyklotrasy podél státní hranice, seznámit se s hrady Ostroh, ve Skalné nebo Libé, navštívit muzeum v Chebu. A jsem si jistý, že cestou k navrhovaným cílům prožijete řadu dalších pěkných chvilek.

Martina Kuželová,
vedoucí sekretariátu, tisková mluvčí Městský úřad Cheb

Naše Krajinka - areál pod Chebským hradem - určitě stojí za návštěvu. Máme tu půvabná květinová zákoutí (například mí známí, majitelé zahradnictví za Prahou, záhony velmi chválili s tím, že jsou v našich poměrech nadčasové, takové se dnes dělají ve světě), hřiště pro děti, příjemná místa k posezení i občerstvení, možnost projížďky lodí po Ohři a nádavkem občas i kulturní pořad.

Jaroslav Kočvara,
zastupitel města Cheb
a ředitel Gymnázia Cheb

Pokud by se jednalo o návštěvu nějakého historicky zajímavého místa, pak by mezi cíli dovolenkového výletu nemělo chybět například město Cheb se svou nádhernou památkovou zónou (třeba i s výšlapem na Bismarckovu rozhlednu na Zelené hoře) nebo úžasný zámek Kynžvart či hrad Loket. Z přírodních krás bych doporučil například unikátní přírodní rezervaci SOOS u Františkových Lázní. Pokud máme nějakou návštěvu, které chceme představit náš kraj, pak tato místa nikdy nezklamou.

Miroslav Sabadin,
tajemník Sportovní
unie Chebska

Taková doporučení dávám velmi často, neboť mám řadu přátel, kamarádů a hlavně se na mě obrací řada sportovců z Čech a zahraničí, abych jim dal některé tipy, jaký výlet absolvovat.

Samozřejmě nemůže chybět výlet přímo v Chebu – hrad, Špalíček a nyní i ´Krajinka´. Jsou to prostě skvosty historie a architektury. Zajímavý je Lázeňský trojúhelník – Františkovy Lázně, Mariánské Lázně a Karlovy Vary. Ani nemá cenu se vyjadřovat proč – neboť o těchto lázeňských městech se napsala spousta listů papírů. Zajímavostí je také Přírodní rezervace SOOS – něco nádherného a úžasného, co může stvořit jen a jen sama příroda. No a něco na aktivní odpočinek – Aš a jeho nově vybudované super oddychové sportoviště na Háji (ať už v letních, či zimních měsících), tenisové kurty v Chebu, super golfové hřiště v Mariánských Lázních a v Karlových Varech. No a na závěr rehabilitace a relax v aquafóru ve Františkových Lázních.

Gina Talafantová,
ředitelka františkolázeňského divadla Boženy Němcové

Rozhodně Františkovy Lázně a okolí. Poklidné lázeňské městečko je v létě úhledné, plné malých kavárniček s předzahrádkami, obklopené rozsáhlými parky. Jeho okolí nabízí spoustu procházek a výletů pro celou rodinu. Třeba k zoo-koutku u jezera Amerika nebo na hrad Seeberg. Za prohlédnutí stojí také přírodní rezervace SOOS s upravenou naučnou stezkou a zajímavými expozicemi. Cestou rozhodně radím nepřehlédnout Motýlí dům a hrnčířskou dílnu pana Wernera. Možností a nabídek je celá řada…

Eva Humeníková,
pedagog ISŠ Cheb

Kam? Na Kladskou a Kynžvart.
Proč? Kladská - překrásná příroda, naučná stezka.
Kynžvart - zajímavá historie, po stopách chebského kata Karla Hussa, knížete Metternicha, kabinetu kuriozit a bolševníku.

Pavel Vanoušek,
starosta města Cheb

Městskou památkovou rezervaci Cheb. Je to podle mého názoru něco mimořádného.

Tomáš Linda,
chebský místostarosta

V aktuálním zamračeném počasí doporučuji dovolenkový výlet ve starochebském stylu s ubytováním v typickém hrázděném statku například v Doubravě nebo v Kopanině s možností cyklovýletů a vycházek do okolní krásné přírody a lesů, relaxace a ochutnávkou některých z místních specialit.

Tomio Okamura,
viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Záleží na tom, co turista očekává. Pakliže očekává luxus, špičkové služby a má na to peníze, pak jsou jasnou volbou Karlovy Vary. Pakliže však očekává romantický výlet s nádechem historie, tak doporučuji Loket. Je to kompaktní historické město s pěkným umístěním. Připadá mi však, že stále bohužel zůstává trošku ve stínu blízkých Varů.


Autor: Vladimír Kučera

27.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení