Na koloběžce s přídavným motorkem procestoval velkou část České republiky a po návratu do Chebu se dostal do sporu s policisty. Cheban Miroslav Mondek prý spáchal přestupek. Nikdo ale zatím neví, o jaký přestupek jde.

„Jel jsem od Vrázovy ulice směrem k chebskému Kauflandu. Na prvním semaforu byla zelená, na druhém jsem zastavil na červenou. Ve zpětném zrcátku jsem najednou viděl, že se ke mně blíží policejní vůz se zapnutým majákem. Projel kolem mě na červenou. Když jsem pokračoval v jízdě, zjistil jsem, že to auto zastavilo u dalšího semaforu na přechodu pro chodce, vystoupil policista a stavěl mě,“ uvedl.

Příslušník požádal Mondeka o řidičský průkaz, technický průkaz a doklad o homologaci koloběžky. Podle policisty se Mondek pohyboval na silnici s vozidlem, které tam nemá co dělat. S tím ovšem řidič nesouhlasil. A ani s tím, že by spáchal přestupek, navíc mu jej policista nekonkretizoval. „Dopadlo to tak, že mi řekl, že to pošle na odbor dopravy města Cheb, protože on sám si není jistý,“ řekl dále Mondek.

„To mě udivilo snad nejvíc. Nezná problematiku a chce to se mnou řešit. Na závěr mi zakázal další jízdu, protože prý má pocit, že jsem na silnici neoprávněně,“ pokračoval. „Vydal jsem se tedy na odbor dopravy a chtěl bych poděkovat Pavlu Sýkorovi a Vratislavu Kovaříkovi, protože mi byli opravdu nápomocní. Domluvili jsme se spolu na nějakém postupu, abychom případné řízení zkrátili na minimum,“ poznamenal. „Můj dojem je, že policista s číslem 273193 jednal zaujatě vůči mé osobě,“ dodal Mondek.

„Pan Mondek se na náš odbor silničního hospodářství a dopravy dostavil minulý týden s dotazem, zda může řídit na pozemní komunikaci svou koloběžku s přídavným motorkem. Jelikož tuto koloběžku blíže nespecifikoval, bylo mu vysvětleno, kdy je koloběžka považována za jízdní kolo a kdy za motokolo,“ sdělila mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.