Celkem pět dní nebudou moci lidé cestovat vlakem mezi Mariánskými Lázněmi a Ovesnými Kladruby. Dopravu na tomto železničním úseku totiž ochromí stavební úpravy na trati. Cestující se však nemusejí děsit. Kolejová vozidla nahradí autobusy.

„Předmětná nepřetržitá výluka zasáhne vlakovou dopravu na trati číslo 149 Mariánské Lázně Karlovy Vary, dolní nádraží, v úseku Mariánské Lázně Ovesné Kladruby. A to v období od 12. dubna (6.50 hodin) do 17. dubna (13.30 hodin)," informoval Pavel Raška, vedoucí střediska Karlovarsko, společnosti GW Train Regio, která na tomto úseku vlakovou dopravu provozuje.

Během výluky se však lidé mohou svézt náhradní autobusovou dopravou, pro kterou platí stejný jízdní řád jako pro vlak. Ztížené cestování s sebou však ponese i jistá omezení.

„Bude omezena přeprava cestujících na vozíku, přeprava jízdních kol a přeprava kočárků, a to v závislosti na kapacitě daného autobusového spoje," podotkl Pavel Raška.

Podle cestujících jsou stavební práce namístě.

„Snad se po této výluce zlepší vlaková doprava na této trati," doufá Jiří Kulhavý z Mariánských Lázní.

Práce se dotknou především přejezdů.

„Stavebníci budou v době výluky na zmíněném úseku vyměňovat pražce a koleje, vybudují odvodnění železničních přejezdů, a dokonce vymění i jednu výhybku," popsal stavební práce mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský s tím, že práce přijdou na milion korun.