Na nelogické časy odjezdů spojů SC Pendolina poukazují lidé z Chebska. Tento rychlovlak totiž začal do Chebu zajíždět každodenně. Dříve sem směřoval pouze o víkendech. Ale podle cestujících není správně vyřešený odstup mezi jednotlivými odjezdy vlaků. Jeden spoj odjíždí z Chebu do Prahy ve 12.46 hodin a druhý ve 14.46 hodin. Lidem by více vyhovovalo, kdyby spoje byly rozdělené například na dopolední a dopolední. Podle Českých drah jsou úpravy jízdního řádu v průběhu roku možné, zatím se však o nich neuvažuje.

„Nechápu, proč jeden spoj nejede ráno, aby v Praze mohl být člověk na devátou," uvedl Petr Hradil z Chebu. „Ale dát dva spoje po obědě to opravdu vymyslela hlava pomazaná," dodal.

„Tomuto rozdělení spojů také moc nerozumím. Mohlo to být vymyšleno trochu jinak," řekla Jana Kopřivová z Chebu. „Ale jsem ráda, že sem tyto vlaky momentálně vůbec zajíždějí," dodala.

„Jde o spojení severní Moravy a Chebska a opačným směrem, tedy nejen o krátké spojení Chebska s Plzní nebo Prahou, proto jedou v dané relaci dva zvolené spoje ráno ve směru do Chebu a v odpoledních hodinách opačným směrem," informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Navíc České dráhy podle Šťáhlavského ve stávajících časech a relacích očekávají potřebný zájem o takové spojení ze strany zákazníků. Původně se při přípravě sice uvažovalo až o čtyřech párech spojů SC Pendolino.

„Nakonec však byl na základě analýzy mnoha faktorů, jako je využití souprav, očekávané obsazení, koncepce jízdního řádu v rámci celé České republiky, zvolen současný model se dvěma páry vlaků," podotkl mluvčí. Navíc nově tyto soupravy nahrazují klasické rychlíkové spoje v úseku Plzeň Cheb a cestující mezi Plzní a Chebem, a dále také až do Františkových Lázní mohou tento spoj využívat i bez povinné rezervace. „České dráhy jsou připraveny reagovat v rámci možností na změny v přáních objednavatele, kterým je Ministerstvo dopravy ČR, na požadavky zákazníků cestujících a dalších faktorů," připustil Šťáhlavský s tím, že v současné době je předčasné hovořit o případných změnách.