Pro změny v jízdních řádech byl hlavním důvodem klesající zájem o dopravu. Ke změnám v jízdních řádech se budou moci vyjádřit i občané města.
„Připomínky lze zasílat dopravnímu odboru radnice, k rukám Dagmar Vaňousové,“ řekla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

„Klesající počet přepravovaných osob a rok co rok rostoucí částka, kterou musí město dotovat provoz Městské hromadné dopravy (MHD), stojí za přípravou některých změn v jízdních řádech,“ informovala Kuželová. Hlavním pozitivem, který na nových jízdních řádech cestující vidí, je to, že autobus bude ze sídliště Skalka více zajíždět k hypermarketům ve městě.

Město Cheb se tím snaží vykompenzovat uzavřený obchod Albert. „Koukala jsem se na návrhy jízdních řádů a překvapilo mě, že více spojů bude jezdit ze Skalky například k Intersparu,“ řekla Marie Šindelářová z Chebu. „Co tu není obchod, jsme odkázáni na vietnamské obchůdky, ve kterých však také vždy není vše, co bych potřebovala,“ podotkla.

Nové změny v jízdních řádech by měly přispět i k lepšímu cestování vlakem. „Zlepšit by se měla návaznost autobusových linek na vlakové spoje a vůbec zpřehlednit celý systém MHD, pokud možno v pravidelných, lehce zapamatovatelných intervalech,“ doplnila Kuželová. Změny mají začít platit od 3. července. Na úterý 10. května se připravuje veřejné projednání plánovaných změn. To se uskuteční od 14.30 hodin v obřadní síni radnice.