Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cévní příhoda nebolí. Udeří náhle

Karlovy Vary - Brní vás trochu ruka, obtížně s ní hýbáte a mluvíte s obtížemi? Pak se seberte a upalujte k lékaři. Čas totiž při cévní mozkové příhodě hraje nejdůležitější roli. A pak také sehraný tým lékařů, který svádí boj o vaše zdraví s každou sekundou. Mozek se totiž neprokrvuje a bez kyslíku neuronové buňky odumírají. V karlovarské nemocnici mají lékaři to štěstí, že mohou pacienty s touto diagnózou léčit na moderním oddělení, vybaveném nejnovějšími přístroji.

8.7.2015
SDÍLEJ:

Karlovarská nemocnice zakoupila z evropských peněz špičkové přístrojové vybavení iktového oddělení.Foto: Foto a video Deník Vladimír Meluzín

Špičková technika, dodaná do nemocnice v rámci modernizace Iktového centra, stála téměř jedenáct milionů korun.

„Cílem nákupu nového vybavení bylo posunout zase o něco výše kvalitu dostupné péče pro pacienty s mozkovou příhodou. Právě u iktu je totiž jak rychlá diagnostika, tak kvalitní terapie včetně té následné zásadní pro úspěšnost léčby," uvedl Josef März, generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice (KKN). A zdůraznil, že kvalitní péče může být poskytnuta jen ve specializovaném centru, které je právě v karlovarské nemocnici.

Podle primáře neurologie Igora Karpowicze šanci na přesné zjištění příčin mozkové příhody, její rychlou léčbu a v řadě případů nutnou rehabilitaci výrazně zvýší právě nové přístroje, které nemocnice zakoupila za evropské peníze z programu IOP. Za částku ve výši 10,7 milionu včetně DPH tak do nemocnice přibyl například trombelastograf, který umožňuje správně monitorovat srážení krve při podávání léků, které rozpouštějí krevní sraženinu v mozku, nový transkraniální ultrazvuk, který umožňuje neinvazivní vyšetření cév mozku i bez použití kontrastních látek, nebo naopak ultrazvuk pro vaskulární vyšetření s kontrastní látkou.

„Projekt samozřejmě nebyl zaměřen jen na diagnostickou techniku, ale také na vybavení pro samotnou léčbu nebo následnou rehabilitaci pacientů s mozkovou příhodou," vysvětlil ředitel Josef März. Nemocnice tak získala například přístroj pro řízenou hypotermii, který umožňuje snížit tělesnou teplotu a díky tomu zpomalit v nejkritičtějším období metabolismus pacienta. Po úspěšné léčbě pak může být velkým pomocníkem při návratu do života také nově zakoupený přístroj pro funkční terapii horní končetiny s motivační zpětnou vazbou, který spadá do kategorie přístrojů pro roboticky asistovanou rehabilitaci.

Výše finanční spoluúčasti na projektu nákupu nových přístrojů na iktové oddělení karlovarské nemocnice je patnáct procent a hradí ji Karlovarský kraj. „Pomáhali jsme nemocnici s předfinancováním nákupu přístrojů," doplnil krajský náměstek pro zdravotnictví Jakub Pánik (ČSSD). Nákup nového vybavení ale není tím jediným, co zlepší pohodlí pacientů v nemocnici. „Už příští týden bude zahájena rekonstrukce pavilonu C za šest milionů, v němž je umístěno lůžkové neurologické oddělení a rehabilitace," doplnil krajský náměstek Jakub Pánik.

Autor: Ivana Kalinová

8.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Městská policie.

Strážníci zadrželi hledaného muže

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení