Dvacítka koní a poníků byla k vidění na hřišti v Kopaninách u Aše, kde se konalo už tradiční Prázdninové skákání. Pořádal ho Jezdecký klub Aš.
„Jedná se o veřejný trénink. Dalo by se říct, že to jsou parkurové závody na nečisto,“ uvedl Michaela Šnoblová, jedna z organizátorek akce.
„Sešli se tu jezdci bez licencí, s mladými koňmi, ale také jezdci s licencemi, kteří si chtěli jen zatrénovat,“ dodala. Závodilo se v několika kategoriích, které se lišily třeba podle výšky překážek. Na programu byl i závod se stupňovanou obtížností či s volnou volbou dráhy.

Mezi soutěžemi pak předvedli jezdci z nedalekého německého Bad Elsteru, se kterými ašský jezdecký klub navázal spolupráci, ukázky vozatajského parkuru a hiporehabilitace. Koncem srpna se členové obou klubů sejdou na projížďce terénem okolo Kopanin a Doubravy.
Naprostou většinu závodníků tvořily dívky. „Byli tu jen dva kluci,“ poznamenala Šnoblová.
Prázdninové skákání není ale jedinou akcí, kterou Jezdecký klub v Aši pořádá. „Kromě veřejných tréninků pořádáme také oblíbenou a dnes již tradiční Hubertovu jízdu. Ta se koná vždy na podzim. Všechny tyto akce můžeme připravovat díky podpoře města Aš a našich sponzorů,“ zdůraznila Šnoblová.⋌