Projekt Zpět do práce, jehož realizací se zabývala plzeňská Diecézní charita v Chebu skončil.

Jeho prostřednictvím si klienti zdejší noclehárny pro lidi bez domova Betlém obnovovali pracovní návyky.
„Druhá etapa projektu, která nabídla 14 pracovních míst, se realizovala díky dotaci ze Společného regionálního operačního programu. Na financování se tedy podílely Evropská unie, stát a Karlovarský kraj. Partnerem projektu bylo město Cheb, které pro nás zajišťovalo práci,“ řekl vedoucí projektu Pavel Barták.

Město si přitom jejich práci nemohlo vynachválit. „Když už pominu, že jsme to díky dotaci měli prakticky zadarmo, tak výborná byla i kvalita. Té mnohdy nemohly konkurovat ani specializované firmy, které si na obdobné práce za poměrně veliké peníze najímáme. Je proto logické, že ve spolupráci budeme pokračovat, i když už nás to bude něco stát,“ dodal místostarosta Michal Pospíšil. Od této doby už totiž bude město Betlému za vykonanou práci platit.
„Těm, kteří se zapojili, jsme mimo jiné poskytli i lepší ubytování v naší noclehárně. Přespávali v ložnicích s menším počtem lůžek, takže měli více soukromí,“ vysvětlil Barták. Díky účasti v projektu se také znova učili hospodařit s vydělanými penězi.