Stále více peněz do rozvoje pozemků na bytovou výstavbu dává město Cheb. Nové rodinné domky je tak vidět například na Zlaté Louce v severní části města nebo v Podhradu.

„Finanční prostředky na budování inženýrských sítí a komunikací v některých částech města jsou už součástí rozpočtového výhledu,“ uvedl chebský místostarosta Miroslav Plevný. Podle něj je pro radnici mnohem výhodnější prodávat zájemcům zasíťované parcely.

Například v lokalitě Háje – jih vznikne nákladem 24 milionů korun 27 městských a osm soukromých parcel pro výstavbu rodinných domků. V Rokycanské ulici v Hájích už existuje 16 parcel. Inženýrské sítě stály devět milionů korun.
Pod sídlištěm Skalka v lokalitě Klášterní mlýn vyroste do roku 2012 více než 110 řadových rodinných domků.
Na Zlaté louce za sídlištěm Zlatý vrch je k dispozici 81 pozemků. Pro 27 z nich je už vydané stavební povolení.
Staví se také v Podhradu. Jednadvacet rodinných domků je hotových a 18 je rozestavěných.

Největší rozvoj města se ale dá očekávat po zrušení zákazu komerčního využívání bývalých kasáren na Zlatém vrchu. Radnici se tak uvolní ruce pro rozvoj zatím prázdného svahu Špitálského vrchu. Investice do této oblasti se ale předpokládají v řádech stamiliónů korun.
„Chceme aby zde vznikla nová městská čtvrť a ne satelitní městečko,“ poznamenal chebský městský architekt Václav Zůna.
Jak bude nová čtvrť vypadat zatím nikdo neví. První stavební dělníci se mají v lokalitě objevit v roce 2011. Jedním z nejdůležitějších úkolů pro radnici má být nejen ovlivnění vzhledu celé lokality, ale také vyřešení dopravního napojení. A to i přesto, že centrum města se nachází pouhých deset nebo patnáct minut pěší chůze daleko. Chybí zde jakékoliv komunikace a řeka Ohře tvoří komplikovanou překážku. V celé oblasti není jediný most přes Ohři určený pro automobily.

Ne každý chce ale bydlet v rodinném domku, o který se musí starat.
„Dům je jako koule na noze. Osobně bych dal přednost bytu. Ale kvalitnímu,“ zdůraznil Pavel Franěk z Chebu.
Dva nové bytové domy v Chebu už vznikly. Zahájení stavby dalšího by nemělo už dlouho trvat.

Podnikatel Jaroslav Třešnák, který už v Chebu postavil obchodní centrum Dragoun nedávno vyhrál výběrové řízení na zastavění proluky na náměstí Prokopa Holého. Podle plánů zde má vzniknout na devět desítek nových bytů o výměře 35 až 90 metrů čtverečních. Hotové by měly být v roce 2010. V přízemí se počítá s prostory pro podnikání.