Jednání starosty Chebu a městského právníka Petra Vlny s právním zástupcem firmy Carvac Janem Valdmanem nepřineslo žádné převratné výsledky.
„Naše jednání se týkalo péče o klienty a pacienty,“ sdělil Jan Valdman. Reagoval tak na stížnosti rodinných příslušníků pacientů, podle nichž v pátek staniční sestra vyhrožovala klientům, že pokud nebudou v pondělí souhlasit se stěhováním, odeberou jim lůžka a postaví je třeba před bránu.

Areál léčebny totiž koupila firma Amica centrum a Carvac musí své zařízení a obyvatele přestěhovat do své další provozovny v Aši.
„Určitě nebudeme nikoho shazovat z postelí a do té doby, než budeme přestěhovaní, se postaráme o každého pacienta. Klient má právo se rozhodnout, kde chce být,“ dodal.

„Klienty neobcházela staniční, ale hlavní sestra a rozhodně jim nevyhrožovala, jen jim oznamovala, že se Carvac stěhuje do Aše,“ vysvětlil.

Jeho slova potvrdila také Irena Volfová z Chebu.
„Mám zde už asi rok a půl babičku a je s péčí velmi spokojená,“ řekla. „Pokud vím, uskutečnila se v pátek informativní schůzka s pacienty, kde jim personál vysvětlil, co se bude dít. Mě například dosud nový provozovatel vůbec nekontaktoval, aby mi řekl, dobrý den, my teď máme léčebnu, bude to tak a tak. Naopak se mnou komunikovala staniční sestra Carvacu a velice slušně mi vysvětlila situaci,“ uvedla Volfová. „Možná, že to někteří senioři špatně pochopili,“ domnívala se.

„Babička se přestěhuje do Aše a Carvac dokonce přemýšlí, jak usnadnit rodinným příslušníkům cestování za pacienty. Chtěl by nám zřídit minibus, abychom nemuseli plýtvat benzínem,“ poznamenala. „Dohoda je taková, že odchod bude postupný a nikdo nikoho vyhazovat nebude,“ sdělil po skončeném jednání starosta Chebu Jan Svoboda. „Já myslím, že kdyby to tak dělali, tak se sami odrovnají,“ podotkl starosta.