Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zacházejí s klienty jako s kusem nábytku, přestěhují je

Cheb - Staniční sestra obcházela v pátek obyvatele léčebny a oznamovala jim, že se v pondělí stěhují, ať se jim to líbí nebo ne

7.7.2008
SDÍLEJ:

V OBJEKTU LÉČEBNY DLOUHODOBĚ nemocných v Chebu je nyní situace velmi napjatá. Původní provozovatel odchází a nový zatím připravuje pokoje pro klienty. Toho se ujaly samy zdravotní sestry. Senioři jsou ovšem velmi nervózní, protože neví, co s nimi bude. Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Zaměstnanci Carvacu, léčebny dlouhodobě nemocných v Chebu, se zřejmě nesmířili s tím, že se někteří klienti odmítají společně s nimi stěhovat do Aše. Tam má Carvac další své zařízení.

Objekt léčebny koupila firma Amica centrum, která zde hodlá provozovat rovněž léčebnu dlouhodobě nemocných, Carvac jej proto musí opustit.
Dnes proto chtějí klienty stěhovat stůj co stůj a neváhají k tomu použít i psychický nátlak na klienty léčebny. Konkrétně se jedná o obyvatele posledního patra budovy, kde jsou sociální lůžka.

„V poledne překvapili zástupci Carvacu pacienty u oběda a nevybíravým způsobem jim sdělili, že pokud se nebudou chtít stěhovat, vytrhnou jim klidně z pod zad i postel a ať si dělají co chtějí,“ rozčiloval se v pátek odpoledne muž, který má na sociálním oddělení oba rodiče.
„To je nemyslitelné, aby s klienty takto zacházeli, vždyť oni jsou pod hrozným psychickým tlakem. Jsou to nemocní lidé,“ uvedl evidentně nervózní muž.
„Dopoledne chodila staniční sestra mezi pacienty a oznamovala jim, že se v pondělí stěhují,“ potvrdila Jana Křížová, jednatelka Amica centrum, nového provozovatele léčebny.

„Chovají se jako diktátoři. Přitom na vybavení posledního patra léčebny dostal Carvac účelovou dotaci od města Cheb s tím, že bude sloužit obyvatelům Chebu,“ řekla Křížová. Amica centrum počítala s tím, že si sociální oddělení od Carvacu převezme až jako poslední.

Jak to vypadá, bude nucena své jednání značně urychlit, aby pacienti nedošli k psychické újmě. „Město dělá všechny kroky k tomu, aby lůžka zůstala v budově a dál sloužila obyvatelům Chebu,“ uvedla vedoucí sociálního odboru chebské radnice Anna Doubková. „Záležitost nyní převzal právník Chebu Petr Skopal a bude jednat on.“ Jak doplnila Jana Křížová, slíbil jí právník, že bude jednat co nejrychleji. Dnes se dostaví do léčebny starosta Chebu Jan Svoboda léčebny a bude jednat s právníkem Carvacu. Manažerka Carvacu Taťjána Krýslová je na dovolené v Chorvatsku. „Vše lze řešit, ale musí k tomu být vůle,“ vyjádřila se formou SMS. „Dnešní situaci neznám, omlouvám se,“ napsala jako reakci na chování personálu vůči seniorům. Další z členů vedení Carvacu, MUDr. Hlaváč, už nebyl k zastižení. „To víte, je po pracovní době,“ řekla pracovnice ústředny.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
7.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení