Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podle chebských radních Centrum pro zdravotně postižené v Chebu pracuje špatně

Cheb - Radnice mu nedala ani korunu příspěvku

3.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Jaroš

Centrum pro zdravotně postižené Karlovarského kraje (CZP), které poskytuje své služby i obyvatelům Chebu, letos nedostalo na provoz od chebské radnice ani korunu příspěvku.
„Mimo jiné jsem se dozvěděl, že je to i proto, že máme placené služby a ceny se blíží komerčním službám,“ sdělil ředitel centra Petr Končel po jednání s chebským starostou Janem Svobodou.

„Také mi bylo řečeno, že sociální komise, která o příspěvcích rozhoduje, je v rozloženém stavu. Pokud ovšem měli představitelé Chebu na mysli cenu za půjčování zdravotních pomůcek, pak zřejmě neznají jejich hodnotu a pakliže se výrok týkal cen za poskytování služeb osobní asistence, tak tam je sazba daná státem. Máme nejvyšší hranici, ale neznám nikoho z těch, kdož poskytují služby za ceny regulované státem, aby přistoupil na nižší sazby,“ poznamenal. CZP kromě půjčovny pomůcek, osobní asistence či dopravy speciálně upraveným automobilem, poskytuje zdravotně postiženým občanům i odborné sociální poradenství.

Z jednání na chebské radnici ovšem pro ředitele CZP vyplynulo, že si může zkusit požádat o dodatečnou podporu, ovšem musí svou žádost doložit dobrozdáním z Krajského úřadu Karlovarského kraje.

„Zástupcům radnice nejspíš uniklo, že ve svých prostorách poskytujeme služby obyvatelům Chebu. V jiných městech nás podporují výrazně lépe. Karlovy Vary nám ročně přispívají částkou okolo sto tisíc korun, v Sokolově desítkami tisíc korun. Od Chebu jsme už minulý rok dostali něco mezi patnácti až sedmnácti tisíci korunami, o dost méně, než rok před tím,“ řekl Končel. „Příští týden jdu na Krajský úřad za radní Ellen Volavkovou, abych dostal dobrozdání.“ Jak řekl, pochopil by tento požadavek od chebské radnice, kdyby CZP v Chebu teprve začínalo své služby poskytovat, ale vzhledem k tradici se mu zdá poněkud přemrštěný.

Na penězích Chebu není CZP vysloveně závislé, ročně dostává peníze z rozpočtu Karlovarského kraje a peníze od ministerstva, ale při sníženém příjmu nebude moci poskytovat centrum Chebanům služby v takové kvalitě, jakou si zaslouží.
„Radní při svém rozhodování vycházeli z vyjádření sociální a zdravotní komise při Radě města Chebu, která poskytnutí příspěvku nedoporučila,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Organizace by měla zajišťovat osobní asistenci a půjčovat kompenzační pomůcky zdravotně postiženým občanům,“ řekla na vysvětlenou.

„Podle osobního zjištění členů zmíněné komise i připomínek občanů z řad tělesně postižených se tak bohužel - alespoň k datu žádosti Centra - téměř nedělo,“ dodala mluvčí.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
3.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení