Festival dechových orchestrů FIJO 2008 je za námi. I ten letošní přilákal do Chebu davy návštěvníků. Při samotném zahajovacím ceremoniálu na chebském náměstí Krále Jiřího nebylo možné projít bez strkání do ostatních diváků.

Hned jako první v průvodu orchestrů pochodovali Veteráni, bývalí hráči Mládežnického dechového orchestru Cheb. Ten totiž zároveň letos slaví své padesátiny. Představily se i mažoretky, které dnes jsou matkami těch současných vystupujících dívek.
„Vzpomínám si, že účastníci festivalu bydlívali na naší škole, a my jsme měli vždy o něco dřív prázdniny,“ řekl starosta Poustky Jan Ryba.
S prázdninami souvisela také diskotéka, která se v pátek i v sobotu konala v areálu krajinky. „To vypadá, jako když děti odevzdaly vysvědčení a teď jsou všechny tady,“ poznamenala jedna z návštěvnic diskotéky.

Ačkoliv se mládež velmi dobře bavila, organizace trochu pokulhávala. „Mám dojem, že to město moc nezvládlo,“ podotkl člen ochranky, která dohlížela na pořádek. „Na tolik účastníků jsou tu jen dva záchody v místní restauraci,“ řekl. „Jen se podívejte, jak to vypadá kolem vody,“ dodal na adresu mládeže, která si toalety udělala z břehů řeky Ohře.