Obyvatelé kraje by se měli přestat ztrácet, blíží se totiž doba, kdy po nich nebude pátrat vrtulník, ale jen pozemní jednotky záchranářů.
Od 1. října letošního roku končí v Plzni Líních letecká pátrací služba a protesty Integrovaného záchranného systému (IZS) Karlovarského kraje nejsou nic platné.

„Od této doby nebudou provádět chebští hasiči žádná společná cvičení s vrtulníkem, na základně v Plzni zůstane jen vrtulník záchranné pomoci,“ poznamenal velitel chebské stanice Štefan Fuska. „Ovšem, jak dlouho tam bude, nikdo neví.“
Ministryně obrany Vlasta Parkanová je názoru, že vojenští piloti mají nasazovat své životy v zahraničních misích a české občany mají zachraňovat složky IZS.

„Nedošlo jim, že s tím je spojeno i spousta jiných věcí, jako je držení pátrací hotovosti pro dopravní letectvo, záchranka a spoustu dalšího,“ rozčilují se samotní hasiči. IZS upozorňuje na to, že pokud dojde k zrušení letky, může hasičský sbor přijít v tom horším případě o družstvo lezců. „Když se mne někdo zeptá, kolik životů zachránili lezci pod vrtulníkem, odmítám na takové dotazy reagovat,“ podotkl mluvčí hasičů František Petr. „Je to jediný tým cvičený na velkoplošné katastrofy a nikdo neví, jaké síly chlapi nasazují a s jakým nadšením to dělají,“ řekl. Vrtulník má sice k dispozici policie, ale nejbližší je v Praze. Původně měl být také v Karlových Varech, ale nejsou peníze. „Lezci se budou více věnovat pozemnímu výcviku,“ uzavřel Fuska.