O zřízení hospicu se vážně uvažuje v Chebu. Radnice už má k dispozici i architektonickou studii.
„Hospic by podle této studie mohl vzniknout v Koželužské ulici,“ uvedl chebský starosta Jan Svoboda. „K dispozici by zde bylo 30 až 32 lůžek,“ dodal.
O případném vzniku hospicu ale není zatím rozhodnuto. Městské zastupitelstvo o něm ještě nejednalo, a také není jasné, kde získat peníze na přestavbu domu v Koželužské ulici. Město by nejspíše muselo získat peníze z některého dotačního titulu.

Podle chebského starosty je nutné před začátkem stavby vyřešit tři hlavní problémy. Získat peníze na samotnou přestavbu ve výši 80 až 100 milionů korun.
„Musíme také vědět, kdo bude platit provozní náklady hospicu. Některé jsou soběstačné a pacienti si hradí péči sami. Jinde to řeší sponzorskými dary,“ poznamenal starosta.

Třetím problémem je podle něj personální zajištění péče. „Ten může být nejsložitější. Personál podobných zařízení často trpí takzvaným syndromem vyhoření,“ upozornil Svoboda.

Myšlenka na zřízení hospicu v Chebu se řadě obyvatel města zamlouvá.
„Proti výstavbě hospicu nic nemám. Ba právě naopak. Podobné zařízení ve městě a jeho širokém okolí chybí. Je to dobrý nápad, který by rozhodně neměl upadnou t v zapomnění,“ řekl Jaroslav Kříž z Chebu.