VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Infocentrum zavalily davy lidí

Cheb - U příležitosti zahájení nové turistické sezóny začalo pracovat nové turistické infocentrum

26.5.2008
SDÍLEJ:

Slavnostní zahájení provozu v novém chebském infocentruFoto: DENÍK/ Jan Buriánek

Stovky českých i německých návštěvníků vtrhly v sobotu dopoledne do nově otevřeného informačního centra na chebském náměstí Krále Jiřího. Stalo se tak v rámci zahájení turistické sezóny 2008 v Chebu.

Již v devět hodin ráno začala hrát na náměstí Ústřední dechová hudba Armády ČR. Naproti infocentru byl rozprostřený stan, kde se konal velký Workshop propagačních materiálů Euregia Egrensis. „Setkali se v něm zástupci z oblastí Saska, Bavorska a české části Euregia Egrensis,“ informovala vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu Marcela Brabačová.

„Vystavovatelé z pohraničních oblastí nám svoje letáky zanechají a pak budou k dispozici i pro turisty z Chebska,“ řekla Brabačová. Přesně v půl desáté přestřihli představitelé města slavnostně pásku u vstupu do infocentra.

Poté se naráz do rekonstruovaného objektu nahrnulo několik stovek lidí. Zdarma jim byly k dispozici některé kalendáře, prospekty, DVD s filmem o Chebu a další materiály. Celá rekonstrukce nové budovy infocentra byla poměrně nákladná. „Vybudování stálo zhruba i s nábytkem a ostatním vybavením dva a půl milionu korun,“ konstatovala Marcela Brabačová. V novém infocentru naleznou lidé kromě propagačních materiálů, map a podobně i stolky s židlemi k sezení. „Zbudovali jsme zde menší posezení pro návštěvníky, aby si mohli v klidu prostudovat mapy a konzultovat s námi, kam chtějí jít. Návštěvníkům je k dispozici kávový automat. Později přibude automat s nealkoholickými nápoji a se sušenkami,“ upřesnila Brabačová. V novém infocentru přibyla navíc i jednací místnost, kde se budou konat školení a semináře z oblasti cestovního ruchu.

Podle oslovených lidí se rekonstrukce nového infocentra velmi povedla. „Řekla bych, že je to velice pěkné, nedá se to srovnat s tím starým,“ řekla Věra Vaníčková z Chebu. „Nejvíce se mi líbí, že si tady může člověk a hlavně turista sednout,“ doplnila. Nové informační centrum najdou lidé na rohu Jateční ulice a náměstí Krále Jiřího.

Zahájení turistické sezóny pokračovalo i odpoledne. Od 14 hodin začala v prostoru krajinné výstavy prezentace neziskových organizací. „Sešlo se zde celkem patnáct ´neziskovek´ z Chebska,“ uvedla Jana Kofránková z občanského sdružení Balime, které celou akci zastřešovalo. „Chtěli jsme ukázat, že takové organizace existují a co všechno dělají, protože člověk, který se o to nijak nezajímá, tak neví, co mají neziskové organizace na starost.“ Akce se zúčastnilo Občanské sdružení Rokršti, Kiwanis, Chráněné dílny Joker, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých a další. „Líbí se mi tady, nemá to chybu,“ řekla jedna z přítomných, Jana Malá z Chebu. „Mám ráda klasickou i moderní hudbu.“

Autor: Jan Buriánek

Místo události:
26.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení